Дpaмa вo Гpaдcкa бoлницa: Пpиjaвилa дeкa билa нaпaднaтa oд нeкoлкy лицa, a пoтoa aгpecивнo ce oднecyвaлa кoн пoлицajци – жeнaтa e пpивeдeнa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 21.07.2021 околу 05.00 часот на подрачјето на Центар, полициски службеници од СВР Скопје ја привеле Ј.Р.(37) од Свети Николе, бидејќи во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ го нарушила јавниот ред и мир со агресивно однесување кон полициските службеници кои вршеле службени дејствија, во врска со претходна пријава од Ј.Р. дека околу 03.20 часот во близина на хотел на подрачјето на Центар била физички нападната со тврд предмет од неколку лица.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

По документирање ќе биде поднесен соодветен поднесок, информираат од МВР.

Latest News

(Фото) Имаме на што да се гopдееме: Maкедонката Џена ocвои мeдaл за Kaнада во coфтбол

Завчера беше навистина успешен спорт за Македонците на Олимпијадата во Токио.Покрај Дејан Георгиевски во теквондо кој освои сребро, уште...

More Articles Like This