ДPAМA: Кристијан Голубовиќ јавно ја пoнижи Станија

Поврзано

Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена пoзитивни на Koвид-19

Новак Ѓоковиќ соопшти дека е позитивен на коронавирус, најдобриот тенисер на АТП листата изрази жалење за настанатата ситуација и...

Дpaмa во Барселона, Меси и Гризман си “paзмeнилe” бoкcoви

Како што пренесува шпанскиот “Диарио Гол“, на првиот тренинг на Барселона по ремито со Легањес било многу „жешко“. Дошло...

Светски популарна пејачка, која им се cпрoтивcтaвувaшe на годините yмиpa од ретка бoлecт

Светски популарната пејачка, која им се спротивтавуваше на годините, Шер (74) ги брои нејзините последни моменти живот. Таа боледува...

Шансите Станија Добројевиќ и Кристијан Голубовиќ повторно да завршат на истото место, односно на имотот во Шимановци, во четвртата сезона на реалното шоу „Задруга“, се повеќе од изгледни.

Да потсетиме, Кристијан веќе има потпишано договор, а бидејќи оваа сезона е посветена на најголемите sвезди на овој ТВ формат, се очекува дека еден од главните конкуренти за победата ќе му биде Станија.

Двајцата веќе се сретнаа двапати пред телевизиските камери во тековната година, иако со години пред тоа не зборуваа, заради нивното заедничко учество во „Фарма“. И двете средби поминаа „студено“, а по последното интервју на Голубовиќ, нема сомнение дека нивните односи ќе станат уште позатегнати.

„Двајцата имавме договор: Ако јас излезам од реалното шоу пред неа, ќе ја обезбедам нејзината победа, а таа за возврат ќе ми даде половина од наградата. Но, Станија се заљуби во мене и кога наиде на ладен туш, таа не сакаше да ми даде ниту динар“ – рече Кристијан.

„Не знам зошто мислеше дека можеме да се забавуваме или дека треба да и правам деца? Таа доби 25.000 евра и требаше да ми даде 12.500. На крајот, таа ми даде 11.900 евра, ми рече дека нема уште 600. Не знаев дека е толкав ‘скаперник’ – изјави Голубовиќ, јавно понижувајќи ја старлетата.

Актуелно

(Фото) Нeврeмeтo нарави хaoc во Скопје

Невремето кое пред малку го затекна главниот град на Македонија предизвика хаос во собраќајот. Голем број возила чекаат во...

(Во живо) Христијан Мицкоски на средба со жителите на Шуто Оризари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Шуто Оризари. Неговото обраќање може да го следите...

Чулев: Изборни нepегуларности нajcтрого ќе се caнкционираат, без разлика од која партија доаѓаат

Главен акцент треба да се стави на спречување на секаков вид на изборни нерегуларности, кои најстрого ќе бидат санкционирани, без оглед од која политичка...

(Видео) По зakaните по неговиот и животот на Јовановски, Дуковски видно вознемиpeн, известени се и амбасадите

Видно вознемирен и нервозен вака може единствено да се опиште денешниот настап на адвокатот на Бојан Јовановски, Сашо Дуковски при изјавата пред обвинителството откако...

Нови „бомби“ во етерот – што мисли Заев за Бранко Црвенковски и неговите луѓе, и колкав е неговиот капитал

Нови аудио снимки од свиркачи се појавија на социјалната мрежа „ЈуТјуб“ на кои може да се слушнат секвенци од разгвор кој Зоран Заев го...

Повеќе вести