December 2, 2021, 5:29 am

Дpaмa нa Бит Пaзap: Бил coпpeн oд пoлициja, пa ce дaл вo бeгcтвo – вo вoзилoтo пpoнajден пиштoл, лицeтo пpивeдeнo

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 10.09.2021 во 17.20 часот на подрачје на Бит пазар од полициски службеници од СВР Скопје е лишен од слобода Б.А.(27) од Скопје.

Откако сопреле патничко моторно возило „ауди А7“ со скопски регистарски ознаки, пријавениот излегол од возилото и се дал во бегство, но бил фатен и при преглед кај него е пронајден пиштол „ЦЗ 9мм“, две рамки со по седум куршуми кал.9мм без дозвола за поседување, мобилен телефон и други предмети.

По документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

Latest News

Вучиќ открива: Дeмонстpaнтите на пpoтecтот беа вoopyжени

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави дека за насилството што го предизвикаа демонстрантите на протестите при блокадата на патот...

More Articles Like This