October 18, 2021, 5:09 pm

Дpoгиpaн шофер пpeврте автобус со 20 патници во Бугарија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Дрогиран шофер преврте автобус со 20 патници на магистралата „Тракиа“ во соседна Бугарија.

За среќа нема загинати лица, а неколку патници се здобиле со полесни повреди.

Возачот веднаш бил тестиран за алкохол и дрога, по што резултатите покажале дека тој нема алкохол во крвта но имало присуство на амфетамин.

Земени се и примероци од крвта кои се анализираат.

Latest News

Расте предноста на Арсовска, Шилегов губи со над 7500 гласови

Привршува броењето на гласовите од гласањето на локалните избори за градоначалник на Град Скопје. Досега се преброени 98,10%, а...

More Articles Like This