Дypловcки: Cтaнyвај Maкедонијо, Нøpдиcтaн нe ce тpпи

Поврзано

Мицкоски: Жените се столб во семејството, во општеството и нивниот придонес кон одлуките, политиките и законите гради подобра иднина за сите нас

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, испраќа порака по повод 8 Март, Меѓународниот ден на жената Меѓународниот ден на жената се...

Тасевски до Филипче: Кога смисливте полициски час од 22 до 5 сабајле, мозоците пред врата ги оставивте?

Актерот Сашо Тасевски коментира за воведувањето секојдневен полициски час од 22 часот до пет часот наредниот ден. А бе Венко…И...

Темелков од Канада за пописот: Должност на секој Македонец е да го запише неговото постоење

Македонскиот активист од Канада, Боби Темелков од Мисисага, смета дека должност на Македонците, вклучувајќи ја и дијаспората, е да...
- Advertisement -

Оперскиот пејач и поранешен пратеник Игор Дурловски реагира за последните случувања во државата „Северна“, која ја нарекува Нордистан.

„Станувај Македонијо, Нøрдистан не се трпи!“, крикна на социјалните мрежи еден од водачите на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“.

„Мене ми е жал што отиде државата“, прокоментира Дурловски претходно.

Latest News

Американците тврдат дека пронашле лек за коронавирусот, во употреба за шест месеци

Новиот антивирусен лек „молнупиравир“ може да го смени текот на епидемијата на коронавирусот, бидејќи за време на експерименталното истражување...

More Articles Like This