(Аудио) „ЕБАМУ ИМЕТО, ЕБАМУ“: Слушнете како Заев размислувал кога го продавал името на државата!

Поврзано

Македонскиот oфицep нeмa jyжнoaфpикaнcки coj нa виpycoт, cтaнyвa збop зa нигepcки coj

Македонскиот офицер кој беше донесен од Африка не е заразен со јужноафриканскиот сој на корона вирусот, туку кај него...

Џафери: Paмaзaн Бajpaм нeкa дoнece пoлни cpца и yм co yбaви и пoзитивни миcли

Овој празник кој е посветен на милоста, љубовта и меѓусебното простување, нека донесе полни срца и ум со убави...

Пoлициcки чac oд пoлнoќ дo 4 чacoт нayтpo, дeл oд koвид-цeнтpитe зaтвopeни

Од вечер на полноќ стартува скратениот полициски час кој ќе трае до 4 часот наутро. Со одлука на Владата...
- Advertisement -

„ЕБАМУ ИМЕТО, ЕБАМУ“ ова го вели Зоран Заев во новата снимка која на Јутуб ја објави новинарот Зоран Божиновски. Станува збор за целосната инфамозната снимка „евро за Вицето“, за која екс премиерот ветуваше дека кога целосно ќе се слушне ќе се докаже неговата невиност, во случајот „Поткуп“. Не само што снимката не ја докажува неговата невиност, таа докажува дека тој барал мито од струмичкиот бизнисмен, а во неа се слушат и други скандлозни работи.

Слушнете со каква леснотија Заев говори за промената на името на државата, како што вели тој за „пусти пари“.

-Ние соработуваме со европски пари, со грчките општини и вика нели ви е проблем името, не вашата држава, нашата држава терај европските пари ги зимаме за било што. Нашите луѓе се цело лето во Грција, вие имате ваши луѓе што инвестирале тука, Михалидис, другар ми е Михалидис. Што да ти кажам, дај отвори тој живот да живееме човек. Значи поминаа, времето си тече што има толку многу вредности важни ЕБАМУ ИМЕТО, ЕБАМУ!

Во еден момент обидувајќи се да прикаже некаква си национална гордост тој вели дека џабе ќе е Македонија да влезе и во „свемирот“ ако не сме Македонци, ова се го говори пред да не направи „граѓани на Република Северна Македонија!…Брука!

-За меѓународна употреба ќе се договориме, не чепкајте македонски јазик, Македонец кај што ми е националност, тоа што е моето право. Оти џабе ми е и да бидам член кај сакаш во свемирот да ме зачленеш ако каже кој си ти бе дечко? Што ќе кажеш? Кој си ако не си Македонец?

https://twitter.com/sicario_mk/status/1217502207756709889

Делот започнува од 18:45!

Latest News

Пoплaднe пopoeн дoжд и гpмeжи, вeтep oд нaд 60км/ч

Локален пороен дожд, грмежи и повремено силен ветер се очекува попладне особено во западните делови на државата. На повеќе...

More Articles Like This