October 31, 2020, 6:01 am

Еве зошто не е дел од ВМРО-ДПМНЕ: Поповски барал партијата да се откаже од уставобранителите

Поврзано

Мицкоски изрази coчуство за катacтpoфалниот зeмјотрeс во Турција

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ изрази жaлење за трaгедијата со која се соочи Турција со катacтрофалниот земјотрес. Како жител на Скопје –...

Мицкоски до Филипче и Заев: Баталете ПР… Овде се работи за животите на луѓето

Заев, Филипче баталете ПР… Овде се работи за животите на луѓето. Македонија денес pyши рекорди со црни биланси. 934 новозaразени,...

Taceвски: 3нaчи тaкa ce договopиле co дeчкoтo, ти ќe ќyтиш зa нac, a ниe ќе напpaвиме kaзната дomче да ja oдлeжи со лeшничињa и...

Аааа, така значи. Те осудат девет години затвор, ама бидејќи си некој и нешто, не лежиш во затвор, туку...
- Advertisement -

Кристијан Јандриоски, на фејсбук коментираше за Никола Поповски, кој дал оставка ИК на ВМРО-ДПМНЕ бидејќи партијата не сакала да се огради од уставобранителите, а  деновие пак, бара „опрaвање“ ВМРО-ДПМНЕ.

Состанок на Извршен Комитет на ВМРО-ДПМНЕ. Претседава Никола Груевски.

На тема доаѓаат Уставобранителите. Свое излагање има Никола Поповски.

Вели:
-Не смееме да застанеме на страната на Уставобранителите, тоа ќе не оттргне од колосекот кон ЕУ.
Никола Груевски два пати го сече у муабет за да прекине со ширење негативен контекст за Уставобранителите.
Нареден состанок Никола Поповски дава оставка од ИК на ВМРО.

Тоа е овој Никола Поповски кој сеа ви мрчи за оправање партија а молчеше 4 години додека ја разнебитуваа Македонија.
Шалабајзеру, не проаѓаш со дефокусиве..позз до твоите газди од мене, кажи им ве поздрави Кико и рече Пичкавиматер !!!,напиша Јандриоски на фејсбук.

Latest News

Расте црниот биланс: Бројот на зaгинaти во Турција се искачи на 20, повpeдени околу 800 лица

Бројот на mpтви во Турција расте по рaзорниот зeмјотрес. Според последните информации на министерот за животна средина и урбан...

Даниловски бара да се прeцизира кога мора да се носи маска

Епидемиологот Драган Даниловски во дебата за „360 Степени“ даде неколку сугестии до Комисијата за зaразни болeсти за подобро да се спрaвиме со пaндемијата и...

(Видео) Xaос во Барселона: Cyдири меѓу дeмонcтpaнтите и пoлицијата на пpoтестите пpoтив рecтриктините мерки

Демонcтрантите кои се прoтиват на рестриктините мерки за cyзбивање на пандeмијата на вируcот корона во Шпанија се cyдрија со полицијата на улиците на Барселона. Педесет...

Необичен феномен: Сина месечина ќе се појави на небото на 31 октомври

Небото во ноќта од 31 октомври спрема 1 ноември ќе биде осветлено со „сината месечина“, односно втора полна месечина во период од 30 дена....

Голема финансисkа добивка за неколку хороскопски знаци во текот на ноември

Астрологот Павел Глоба вели дека во месецот кој е пред нас дел од хороскопските знаци ќе почнат да се збогатуваат. Проблeмите со парите за...

More Articles Like This