September 18, 2021, 8:44 am

Еве какво време не очекува до вторник

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец.

Попладне ќе има изолирана појава на краткотраен дожд и ретки грмежи.

Следува период на стабилно и топло време, со услови за изолирана појава на краткотраен дожд. Дневните температури ќе бидат во постепен пораст, а особено топло се очекува кон средината на следната седмица.

Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

Latest News

Стотици Германци примиле вaкцинa со пoминат рок

Одделот за здравство во јужната германска покраина Баден-Виртемберг објави дека 840 дози на вакцина против корона од Модерна, на...

More Articles Like This