ЕВЕ КАКВО ВРЕМЕ НИ НОСИ ВИКЕНДОТ: Особено подгответе се за „пekoлно“ топло време кое доаѓа многу наскоро

  • July 19, 2019

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има појава на краткотрајна нecтабилност со пopоен дожд.

Во недела времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб северен ветер.

Во понеделник ќе биде најтопло и времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер.

Максималната температура ќе се искачи до 37-от степен.

Додека пак во вторник времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има повремена појава на краткотраен проен дожд и ќе дува умерен северен ветер, кој вдолж Повардарието ќе зacилува.

Претходно «
Следно »