Еве какво ќе биде времето од наредната недела

  • July 21, 2019
  • Коментари

Во понеделник ќе преовладува сончево и многу топло време со мала до умерена локална облачност.

Во вторник и среда ќе дува умерен до засилен северен ветер и ќе има услови за краткотраен локален дожд.

Дневните температури ќе опаднат за три до четири степени.

Претходно «
Следно »