August 13, 2020, 6:18 pm

Еве кои хороскопски знаци ќе се заљубат до крајот на летото

Поврзано

Едeн знaк ќe ja поcлyшa интyициjaтa и нeмa да пoгpeши

Овен Можно е моментално да сте во фаза во која може малку да се одморите и опуштите. Не сте подготвени...

На eдeн знaк мy гoди внимaниeтo oд caкaнaтa личнocт

Овен Можно е да добиете сосема нова понуда која ќе ви одговара. Комуникацијата со саканата личност не е добра и...

Очекувајте нaглo зголемување на вашата пoпyлapноcт

Овен Периодот е поволен ако работите две работи или ако сте во потрага по дополнителен извор за заработувачка. Љубовната ситуација...
- Advertisement -

Овие четири хороскопски знаци треба добро да го искористат топлиот период пред нас затоа што неколку убави работи ги чекаат кога станува збор за љубовта. Откријте кои хороскопски знаци се во прашање.

Рак

За Ракот, сега е вистинското време да се препушти на своите страсти. Венера, божица на љубовта, задоволството и плодноста, ќе започне да се движи на 25 јуни, директно да влезе во вашиот знак на 7 август.

Меѓутоа, пред да можете целосно да го допрете овој сјај на Венера, на 3 август, полната Месечина ќе се појави во Водолија во вашата осма куќа на интимност, сексот и посветени партнерства.

Се чувствувате добро во вашата кожа, и сите други ќе забележат. Затоа, ќе бидете магнет за погледи и привлечност, а на вас е да ја изберете суштината што ви одговара.

Девица

Во ред е да се забавувате од време на време. И во морето на таа забава, сигурно ќе ги освоите и шармирате луѓето околу вас од сите страни. Без разлика дали станува збор за секси колеги, со кои разменувате погледи или можеби станува збор за нова личност која спонтано ќе влезе во вашиот живот, вашите љубовни чакри се отвораат ова лето.

Ова е особено точно за ретроградниот период на Меркур кој ќе влијае на вашето поле на пријателство. Некои работи од минатото ненадејно може да се појават во вашиот живот, и на вас да е одлучите дали се вредни или не.

Стрелец

Постои добра линија помеѓу романтиката и токсичноста. Додека оваа година ѕвездите секако се усогласуваат во областа на љубовта, има уште неколку работи што треба да ги имате предвид.

Прво, обрнете внимание на тоа како вие сте погодени од личноста што ви се допаѓа, и второ, не грижете се дека историјата ќе се повтори.

По лошо искуство, веднаш ќе можете да ги препознаете сите негативни обрасци од минатото. Откако Венера ќе влезе во знакот на Рак преку вашата еротска осма куќа на секс, нема враќање назад. Ќе бидете лудо вљубени…

Риби

Се чини дека конечно сте во центарот на вниманието. Летното време ќе ви биде пријатно, особено за време на сезоната на Рак и ќе забележите дека само блескате и зрачите.

Сепак, покрај знакот на Рак што ќе донесе страст во вашата петта куќа на романтиката, Венера исто така ќе го искористи своето влијание на почетокот на август, затоа бидете подготвени за многу флертувања и заведување.

Имајте на ум дека ќе има повеќе луѓе кои ќе го разбудат вашиот интерес, но секогаш изберете го оној што ќе го потикне најдоброто во вас.

Latest News

Над 100.000 граѓани останаа бeз плата, пeнзија и социјална помош поради зaтворањето на Еуростандард банка

Над 100.000 граѓани кои земаа плата, пензија или социјална помош останааа бeз пари со затворањето на Еуростандард...

Заев и Ахмети се договориле?: Заврши работната средба помеѓу СДСМ и коалицијата „Можеме“ и ДУИ

Попладнево заврши работната средба меѓу СДСМ и коалицијата „Можеме“ и ДУИ на која учествуваа претседателите Зоран Заев и Али Ахмети и генералните секретари Љупчо...

ВМРО-ДПМНЕ: Пендаровски призна дека мандатот е доделен бeз доказ за мнозинство и е yзyрпиран

Стево Пендаровски како Претседател на државата соопшти дека ќе доделува мандат за Влада спротивно на Уставот по принципот „прв дојден, прв услужен“. Претседателот Пендаровски...

Ги отвараат градинките, ама се оградуваат од одговорност за здравјето на децата…..

„Не сум приморан да го носам детето во детска градинка и решението да го носам е во целост лично мое“. Оваа реченица од изјавата...

Грција oбвинyва: Турција континуирано го нapушува грчкиот воздушен простор

Тензиите меѓу Турција и Грција остануваат на високо ниво, при што турскиот режим наводно континуирано го нaрушувал грчкиот воздушен простор неделава со авионите „СН-235“....

More Articles Like This