October 23, 2020, 7:53 am

Еве што ќе ви донесе првиот ден од февруари: Овој знак ќе има ново познанство кое ќе му го помати умот и ќе има пеперутки во стомакот

Поврзано

Бикoвитe yживaaт вo paбoтaтa, Oвнитe пoлни caмoдoвepбa

ОВЕН Работа: Полни сте со самодоверба, вредни и амбициозни. Конечно, ги решавате проблемите кои порано сте ги избегнувале и сметале...

Дневен xopockoп за 22.октомври 2020 година

Вага 24.9.-23.10. Љубов Ако се чувствувате осамено , побарајте друштво од пријателите. Тие ќе бидат вистински мелем за вас. Кариера За оние во...

Прогнозите за kopoнавируcoт на најпознатиот астpoлог и секој хорockoпски знак поединечно

Секој што внимателно ги следи годишните и месечните хороскопи, го знае името на Бернард Фикалтер. Предвидувањата на влијателениот британски...
- Advertisement -

ОВЕН

Работа: Можно е многу работи да ве оптоваруваат на ова поле, и да сте наклонети кон правење грешки.

Љубов: Потребно ви е повеќе разбирање од страна на саканата личност која понекогаш се однесува ладно кон вас.

Здравје: Не се форсирајте, одморајте денеска.

БИК

Работа: Ќе ви биде потребно време да се прилагодите на работните промени кои настапуваат некако одеднаш.

Љубов: Може да се каже дека сте многу збунети, затоа што личноста со која флертувате ви праќа измешани сигнали.

Здравје: Ќе ви годи физичка активност.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Важно е да бидете подготвени да прифатите одговорност која ви се нуди, за да може да напредувате на работа.

Љубов: Потребно е повеќе да се потрудите околу саканата личност ако сакате да ја задржите во својот живот.

Здравје: Добро се чувствувате.

РАК

Работа: Сакате да напредувате и да бидете успешни. Настапува период на будење на вашите амбиции на ова поле.

Љубов: Односите во бракот ви станале малку нестабилни. Имате впечаток дека ќе имате криза.

Здравје: Засилете го имунитетот.

ЛАВ

Работа: Можно е да немате доволно концентрација за да ги решите сите работни проблеми кои ги имате пред себе.

Љубов: Ќе имате интересни случувања на полето на емоции. Денешниот ден ви е поволен за нови познанства.

Здравје: Проблеми со нервоза.

ДЕВИЦА

Работа: Ве очекува период во кој ќе имате мали компликации и тешкотии доколку се занимавате со приватна работа.

Љубов: Сосема отворено ги покажувате своите чувства кон симпатијата. Подготвени сте за почеток на емотивна врска.

Здравје: Одлично се чувствувате.

ВАГА

Работа: Немојте да се плашите да превземете иницијатива околу почнување на новите промени кои ги посакувате.

Љубов: Многу сте емотивни и ги покажувате слабите точки на својот партнер во надеж дека ќе ве прифати.

Здравје: Чувствителност во колената.

ШКОРПИЈА

Работа: Ќе ви биде потребна нечија помош за да може да излезете на крај со големиот број на обврски кои ве оптоваруваат.

Љубов: Подготвени сте за брак и заедница. Чувствувате вистинска љубов кон партнерот.

Здравје: Добро се чувствувате.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Пред вас е период во кој ќе бидете задоволни од околностите. Немате големи грижи денеска.

Љубов: Активни сте на полето флерт и уживате во вниманието кое го добивате од страна на неколку додворувачи.

Здравје: Хронични проблеми.

ЈАРЕЦ

Работа: Може да очекувате подобрување на заработката. Денешниот ден ви носи нови шанси.

Љубов: Ве очекува позитивен ден за односот со саканата личност. Можно е да размислувате за брак.

Здравје: Добро.

ВОДОЛИЈА

Работа: Факторот среќа ќе ве послужи на ова поле. Можно е да успеете да решите некој проблем од минатото.

Љубов: Ве очекува ново познанство кое целосно ќе ви го помати умот. Ќе имате пеперутки во стомакот.

Здравје: Спортувајте.

РИБИ

Работа: Ако се занимавате со приватна работа, може да ви биде загрозена ако правите непромислени одлуки.

Љубов: Сигурни сте во своите чувства и сакате да му покажете на вашиот партнер какви се плановите со него.

Здравје: Водете сметка околу исхраната.

Latest News

Peцecиjaтa ce пpoдлaбoчyвa, мepкитe пoмoгнaa, нo имa и гoлeм дoлг

Рецесијата се продлабочува во Македонија и таа ќе биде најголема во изминативе две децении, оцени Светска банка, презентирајќи го...

Eпидeмиjaтa излeзe oд кoнтpoлa во Шпанија

Шпанија, која неделава стана прва земја во Западна Европа во која бројот на заразени надмина еден милион, вчера повторно бележи рекорден број на нови...

ФДА гo oдoбpи „Ремдесивир“ за лeкyвaњe Koвид-19

Администрацијата за храна и лекови на САД (ФДА) го одобри првиот лек за лекување на Ковид-19: Ремдесивир, антивирусен лек што се дава интравенски на...

Бикoвитe yживaaт вo paбoтaтa, Oвнитe пoлни caмoдoвepбa

ОВЕН Работа: Полни сте со самодоверба, вредни и амбициозни. Конечно, ги решавате проблемите кои порано сте ги избегнувале и сметале за второрангирани. Љубов: Емотивниот однос е...

Македонофoб и бугарофoб поставен за директор на Управата за развој и унапредување на јазиците, инаку кум на Српче

Владата денеска ја разреши од должноста Славица Тодорова, директор на Управата за развој и унапредување на образованието на јазиците на припадниците на заедниците, орган...

More Articles Like This