Евроамбасадорот Гир бара бopба со кopyпцијата

Поврзано

На 27 април СДCM свecно го испpoвоцира нapoдот: Гpyeвски со пoддpшкa нa ceмакедонскиот пpoтecт на 25 април

Подршка и повик за протестот во недела во Скопје Протестот на 25. Април со кој се бара ослободување или пат...

„Њујорк тајмс“ објавува дека Македонија е нajлошa во Европа во справувањето со кopoна kpизaтa

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на своот фејсбук профил напиша: „The New York Times објавува дека Македонија е најлоша во...

Расте притиcokот врз Пауновски: Груби и Николовски му порачаа дека е неприфатливо непочитувањето на одлуките на владата

Со усвоениот План за распределба на административните службеници преку Програмата К-5, којшто беше усвоен на 40-тата владина седница, Владата...
- Advertisement -

Ефикасна борба против корупцијата е неопходна за напредок на земјата и за подобар живот на граѓаните, напиша на Твитер евроамбасадорот Дејвид Гир по средбата со претседателката на Антикорупциската комисија, Билјана Ивановска.

– Добра средба со претседателката на Антикорупциската комисија Ивановска. Има напредок во борбата против корупцијата, но неопходни се натамошни напори во кои Антикорупциската комисија ќе ја има водечката улога, напиша евроамбасадорот на Твитер.

Latest News

Привeдени две лица од Кочани за тешка kpaжба

Денеска (23.04.2021) полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Кочани ги лишиле од слобода М.К.(24) и Џ.К.(19). М.К. е...

More Articles Like This