ЕДВАЈ 30-НА ЛУЃЕ НА МИТИНГОТ НА ЗАЕВ ВО КРИВОГАШТАНИ: До крајот на кампањата ќе остане митинг да држи пред сам себе и Вицето!

Поврзано

(Видео) За да има прогрес, потребни се промени – На 15-ти јули одберете надеж и развој

За да има прогрес, потребни се промени. Затоа на 15ти јули одберете надеж и развој. Исправи се гордо Македонијо, доаѓаат...

(Видео) Се oбвpзувaм дека неyмоpнo и посветено со последниот aтoм на енергија што ја имам ќе работам на исправање на нeпрaвдитe

Се обврзувам дека неуморно и посветено со последниот атом на енергија што ја имам ќе работам на исправање на...

Се oбвpзyвaмe за изградба на автопатско решение Прилеп – Битола до гpaницaтa со нашиот јужен сосед

Ветуваме и се обврзуваме за изградба на автопатско решение Прилеп – Битола до границата со нашиот јужен сосед, вели...

Наместо од ден во ден да се зголмува бројот на поддржувачи, СДСМ и Заев од ден во ден собираат се помалку поддржувачи кои доаѓаат на нивните митинзи или отворени средби со граѓани

zaev-so-svirce

 

Централниот митинг во Прилеп, со сите притисоци на општинските администрации во Куманово и Струмица, собра едвај 4.000 луѓе кои пред крајот на митингот револтирано си заминуваа поради подметнатото албанско знаме на митингот. Другиот ден револтирано реагираше прилепската јавност но и бранителите.

prilep_albansko_zname
Вчера на централниот митинг во Аеродром, едвај 300 души беа собрани на платото во Бисер.

image-0-02-05-cfd74bf3b45cdf890f8371cd583bc505cbf10b74e318ed7e179df4362b7a117d-v-640x360

Денес, Заев беше во Кривогаштани со цел да одржи митинг со локалното население. Резултатот беше едвај 30-ина локани жители, а останатите се од партиската „делегација“ која пристигнала заедно со него.

krivogastani

Ниту неговите колеги не поминуваат подобро. Имено, вчера Петре Шилегов за малку избегнал ќотек во тетовско Брвеница откако бил набркан од жителите поради неговите навредливи пораки на ФБ по повод терористичкиот напад на Диво Насеље во кој загина еден брвенчанец.

image-0-02-05-d976be92169db116788211c7fc540376b2b2d3dc1767ce4b607bdb19bd5e37de-v

Актуелно

(Фото+Видео) Целото писмо од Боки 13 испратено од зaтвop – Дpжeн сум по секоја цена во пpитвop, додека вистинските кpиминaлци шepифyвaат и кoмaндувaат

Обид за убиство, шпионажа, противзаконско присвоени предмети при претрес се дел од кривичните дела во пријавите кои ги поднесе...

Фокусот на идната влада ќе биде во економијата

„Фокусот на идната влада на ВМРО-ДПМНЕ ќе биде исклучиво во економијата", нагласи лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски гостувајќи во дебатната емисија на телевизија 24. Мицкоски...

Мицкоски најави: Ќе имаме тело за проверка на реализација на проектите од програмата

Денес лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски гостуваше во дебатна емисија на телевизија 24 каде што посочи дека по доаѓање на ВМРО-ДПМНЕ на власт...

Мицкоски: Потребна му е правна сигурност на бизнисот, изминативе триесет години тоа го немаме

„Апсолутно во програмата зборуваме и за нови вработувања. Јас не зборувам за економија која што ќе се темели на популистички интервенционизам, нешто се случуваше...

Домашни и странски експерти помагаа во изработка на нашата програма обнова

„Многу внимателно ја составивме програмата, со многу луѓе кои што се од земјава и од странство, пред се тука мислам на проф....

Повеќе вести