August 14, 2020, 2:43 am

Еден живот, една љубов: Време е за новиот првак во ЛШ, Вардар по втора европска титула

Поврзано

Eckaлиpa нeзaдoвoлcтвoтo кај граѓаните, 3aпaлeни два автомобили на ЕВН во Тетово

Два службени автомобили на ЕВН вечерва се запалени во Тетово, информираат граѓани на социјалните мрежи. Засега нема официјални информации за...

Македонски репрезентативец е позитивен на kopoнавирус

Столе Димитриевски објави дека има позитивен тест на koронавирус, но веднаш ги информираше своите фанови дека се чувствува добро...

Мицкоски: Пендаровски без доказ за мнозинство го дал мандатот на пратеникот Заев

Неуставното доделување на мандат на пратеник коијшто нема докажано мнозинство во рамките на парламентот и денеска на нашата прес...
- Advertisement -

Вардар вечерва од 18 часот против Веспрем игра за својата во втора титула во Лигата на шампионите.

Вчерашната голема победа над Барселона со 29-27 го одведе македонскиот шампион во борба за круната на Европа.

Малку време за одмор имаше Вардар, неколку часа повеќе Веспрем, тренерот Роберто Парондо уште вчера ја анализираше играта на Веспрем против Киелце.

Македонија е повторно во ракометна еуфорија, и покрај сите проблеми , Вардар се издигна високо и стигна до ново финале.

Целта сега е повторување на успехот од пред две години кога во финалето во Келн, Вардар запиша драмтична победа над ПСЖ со 24-23.

Веспрем нема титула, клубот од Унгарија ќе игра во своето трето финале, загуби во претходните две од Барселона ( 2015 ) и Киелце ( 2016 ), немаме ништо против така да биде и денеска.

Latest News

ДЕНЕСКА БОГОРОДИЧНИ ПOKЛАДИ: Макавеите во македонската народна тpaдиција

Во животот на нашиот народ макавејските денови имаат важно место. Според нив се прогнозирало времето и се планирале поважните...

Сончево до 36 степени, за викендот нecтабилно со дожд и гpмежи

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има изолирана појава на краткотраен пороен дожд, грмежи и...

Eckaлиpa нeзaдoвoлcтвoтo кај граѓаните, 3aпaлeни два автомобили на ЕВН во Тетово

Два службени автомобили на ЕВН вечерва се запалени во Тетово, информираат граѓани на социјалните мрежи. Засега нема официјални информации за причинителите, ниту пак за евентуални...

Сpaмота: Пензиониран генерал прeживува гoлгoта, 10 дена со температура оставен да лeжи дома без лeкарска помош

Која здравствена институција функционира во оваа држава? Ова прашање го поставува Агрон Газафер чиј татко преживува голготa во Македонија. Тој на социјалните мрежи побара помoш...

Викендов останете дома, ново нeвpeме ќе ја зaфати Македонија

За време на викендот, особено во попладневните часови територијата на Македонија ќе биде зафатена од влажна и нестабилна воздушна маса која на повеќе места...

More Articles Like This