ЕДЕН ЗАГИНАТ ВО ХИПОДРОМ: Експлозија на плинска боца предизвика трагедија во скопски Хиподром!

  • November 17, 2016

Плинска боца експлодирала попладнево околу 18 часот во скопската населба Хиподром во близина на скопскиот автопат. Според неофицијални информации, во настрадало едно лице, дознава ТВ Нова.
hipodrom-640x363

На местото на настанот пристигнати се противпожарни возила, возила на брзата помош и на полицијата.

Според информациите до кои дојде ТВ Нова, најверојатно избил пожар при што жртвата се обидела да избега, меѓутоа не успеала да ја отвори вратата на време, по што најверојатно починала од задушување.

Веднаш по избувнувањето на пожарот дошло и до експлозија на плинската боца којашто се наоѓала во станот, велат очевидците од околните згради.

Претходно «
Следно »