Еден месец кapaнтин ја чини Грција три милијарди евра

Поврзано

Силен зeмјотрес од 5.9 степени во Грција, почувствуван и во Мaкедонија

Повторно силен земјотрес во Грција. Истиот беше почувствуван и во Македонија. Деталите за земјотресот погледнете ги во продолжение: По...

Kpeaтивнo: Bo кoнтejнep co бaнaни пpoнajдeни 100 килoгpaми kokaин нa aтинcкoтo пpиcтaништe

На атинското пристаниште Пиреас, во внатрешноста на контејнер полн со банани биле откриени и запленети 100 килограми кокаин, распределен...

Ситуацијата е многу cepиозна, C3O е против KoBид-пacошите

Директорот на канцеларијата на Светската здравствена организација (СЗО) во Србија, Маријан Ивануша изјави денеска дека епидемиолошката состојба во Србија...
- Advertisement -

Еден месец заклучување ја чини Грција околу три милијарди евра, изјави портпаролот на грчката влада, Христос Тарандилис, објаснувајќи дека сите одлуки донесени за повторно отворање на малопродажбата во таа земја ќе бидат засновани на препораките на Комисијата за епидемиолози, пренесува МИА.

Грција е во карантин повеќе од два месеци, освен пред и за време на празниците кога фризерски салони, книжарници, центри за инспекција на автомобили и продавници за нарачки беа отворени две недели, додека сè друго е затворено од 7 ноември 2020 година. години.

Latest News

Голем пожар кај Треска, пожарникарите барале асистенција од полиција

Пожар избил попладнево околу 17 часот во комплексот Треска. Горело ѓубриште, трева и суви гранки, информира за КУРИР командантот...

More Articles Like This