ЕДЕН ЧЕСЕН ЧОВЕК НЕМААТ ВО ДРУШТВО: Заев во друштво на машиновозач кој шверцал мигранти од Сирија во Македонија!

  • August 22, 2016

Двајца млади Сиријци скокнале од возот кај железничката станица во село Дуброво откако виделе дека во близина има полициска патрола. Од страв да не бидат откриени, тие бегале од полицијата, но набргу биле фатени и однесени во полициска станица. Случајот е откриен завчера во 16.30 часот, на железничката пруга на потегот од Гевгелија кон Скопје, поточно кај железничката станица во село Дуброво,
migranti_gevgelija
– Во моментот кога возот запрел принудно поради затворен сигнал кај железничка станица Неготино, полициски службеници забележале како двајца мигранти скокаат од возот и бегаат. По кратко време биле фатени, при што е утврдено дека станува збор за лицата М.А. (20) и М.Н. (20), двајцата од Сирија – објаснуваат од полицијата.

Полициската истрага за овој случај откри дека во нелегалниот транспорт на илегалци биле вмешани и двајца машиновозачи, против кои, откако ќе заврши истрагата, се најавени и пријави – објави Дневник.

14111929_1812753068958557_1466770729_n

Како што неофицијално дознаваме едниот од двајцата против кои се води истрага е Горан Ѓорѓиевиќ, инаку член на опозиционата СДСМ и голем почитува на ликот и делото „Шпионажа“ на Зоран Заев, со кого има објавено повеќе фотографии на својот ФБ профил.

masinovogja_zaev

Овој факт и не треба да изненадува, особено ако се знае дека во друштво на Зоран Заев се далеку посериозни криминалци, мафијаши и фалсификатори.

Најчесто беше во друштво на Закир Бекири Чауш кој се товари за тешки кривични дела, меѓу кои и фалсификување на исправи, препродавање на оружје, криумчарење итн. Заев често се дружи и со братот на Јане Тица, Ване кој исто така е осудуван за повеќе кривични дела меѓу кое и убиство, како и најозогласените во криминалната екипа на Заев – близнаците од Ѓорче Петров.

 

Претходно «
Следно »