October 21, 2021, 12:30 am

Еди Рама во понеделник во посета на Косово

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Премиерот на Албанија, Еди Рама, во понеделник ќе го посети Косово и Метохија, пишува Економија онлајн.
Рама ќе престојува во еднодневна посета на покраината, по враќањето од Њујорк, каде што учествува на Генералното собрание на ОН.
Посетата доаѓа по поканата на премиерот на Привремените институции во Приштина, Албин Курти, кој во честитката испратена до него по повод реизборот, третите избори за премиер на Албанија, го покани да посета на Косово и Метохија, пренесува Косово преку Интернет.
Курти потоа му посака успех на Рами за време на неговиот мандат и го покани да го посети Косово во време што му одговара за да започне со подготовките за заедничка седница на двете влади.

Latest News

Бајден јавно призна дека е загрижен поради кинеските хипepcонични pakeти

Американскиот претседател Џозеф Бајден изјави денеска дека е загрижен за кинеските хиперсонични ракети, неколку дена откако медиумите објавија дека...

More Articles Like This