ЕДНА ПОРАКА ДО АМБАСАДОРОТ БЕЈЛИ: Народот ја лоцира вината за ситуацијата во Македонија кај американскиот амбасадор, па му испрати порака!

Поврзано

ЃОРЃИЕВСКИ: Нема да дозволиме да го зaгрозите животот на народот само за да ги зaдоволите бoлните желби на Заев

Периодот со пандемијата кој се сметаше за „пик“ не го коментирав, бидејќи јас и моето семејство, како и сите...

КОСТОВСКИ: Смилевски ги излoжи Бутелчани на опacност

Велимир Смилевски и Славјанка Петровска се во изолaција, практично врвот на СДС Бутел е во изолaција а само пред...

(Видео) МИЛОШОСКИ: Примариус Д-р Лудаков

Колку треба да си нечовек, во ден кога има 90 новозаразени и 7 мртви луѓе, да го лажеш народот...

Иако некои аналитичари и експерти сметаат дека политичките партии капитулираа пред притисокот на западните центри на моќ, кои во последната деценија импутираа различни решенија исклучиво во корист на нивните стратешки интереси, а најчесто на штете на граѓаните на Р.Македонија, народот сепак нема намера да капитулира пред никаков притисок, напротив.

 

Вчеравечер во на паркингот во една скопска населба, граѓаните со боја испишале навредлива порака до Амбасадорот на САД во Р.Македонија Џес Бејли. За канвас ја употребиле белата позадина на една приватна цистерна за транспорт на нафтени деривати, во сопственост на компанија која важи за блиска до премиерот Зоран Заев.

Експертите кои ги контактиравме сметаат дека граѓаните вината за ситуацијата во која се наоѓа државата ја лоцираат токму во меѓународниот притисок, главно од западната меѓународна сцена врз Македонските политичари, заканувајќи им се и уценувајќи ги. На чело на таа западна меѓународна заедница, граѓаните ја сметаат САД, па логично е велат експертите гневот да е насочен кон американскиот амбасадор.

 

Актуелно

НАЈKPИТИЧНО ВО ЧАИР: Состојба по населби во Скопје

Од вкупно 89 новозaболeни од Ковид-19 на целата територија на Македонија, 35 се од подрачјето на град Скопје. Распоредено по...

(Видео) БОКИ 13 И СЕ ЗАКАНИ НА СУДИЈКАТА, ЗАЕВ Е КРЕАТОРОТ НА СЦЕНАРИОТО ЗА РУШЕЊЕ НА СЈО: Ако добие драконска казна има уште едно...

Скандалозни заврши зборови, вака наједноставно може да се објасни ситуацијата која денес ја затекнаа новинарите во судницата на едно од последните рочишта за случајот...

ЗАЕВ ГО СПАСУВАЛ МИЈАЛКОВ И ГО РУШЕЛ СЈО: Бојан Јовановски „бомбардираше“ во судот – како Заев „купувал“ пратеници и го вадел Мијалков од затвор

Средбата која што се случила помеѓу Зоран Заев и Јордан Камчев се случила на 02.април, а Камчев го снимал и Зоран Заев,  а за...

ВИЦЕТО БАРАЛ БОКИ 13 ДА ОСТАНЕ ВО ПРИТВОР, МАКАР И ДА УМРЕ: Заев земал милион евра за да притисне за одлука на Врховен суд?!

Јордан Камчев се исплашил од „педерот“ Боки 13, види мајката - силниот Камчев, па ми дал милион евра. Тој можеби дал, дал милион евра, можеби...

ВИДЕЛА, НЕ ВИДЕЛА, ЗАЕВ БИЛ, КАМЧЕВ БИЛ: Боки 13 ја направи Русковска пуздер во завршните зборови

Вилма Русковска се шетала како „Мечка Божана“ од медиум на медиум откако го уапсила Боки 13. Јовановски објаснуваше и едно нејзино гостување на „Канал...

Повеќе вести