Една чаша дневно и ќе имате совршена линија: Магичен пијалок кој буквално ги топи мастите на стомакот

Поврзано

Поука: Водел буpен живот и имал многу пари, но на крајот од животот побарал само една работа

Кога ќе помислите дека парите се сѐ во животот, сетете се на оваа приказна… Еден богат човек бил на болничка...

Фејсбук најавува pecтрикции, ќе се отcтрануваат потенцијално штeтните содржини од платформата

Компанијата „Фејсбук“ соопшти дека ќе започне да ги обележува потенцијално штeтните објави на својата мрежа, кои, сепак, ќе ги...

ДАНСКАТА ПРЕМИЕРКА ПО ТРЕТПАТ ЈА ОТКАЖА ВЕНЧАВКАТА, СЕГА ПОРАДИ САМИТ НА ЕУ

Данската премиерка Мете Фредериксен по третпат ја одложи својата венчавка, со цел да присуствува на самит на Европската Унија....

Многу од вас сонуваат да имаат рамен стомак, но и покрај разни диети, ригорозен режим на исхрана и ицрпувачко вежбање, никако не успеваат да дојдат до саканиот резултат.

Овој пијалок може да го подготвите сите, а состојките веројатно веќе ги имате во својот фрижидер. Она што е одлично е дека овој коктел се подготвува многу лесно и за буквално неколку минути.

Ќе ви бидат потребни следните состојки:

» ½ шолја свежи или замрзнати малини

» 1 грејпфрут

» ½ јаболко

» ½ круша

» 1/3 шолја сок од портокал

Подготовка:

Добро измијте го овошјето и ставете го во блендер, а потоа пасирајте се` додека не добиете добар шејк. Додадете го сокот од портокал, измешајте и испијте го коктелот.

Покрај тоа што има одличен и освежителен вкус, ако редовно го конзумирате овој коктел брзо ќе ги забележите резултатите. Секогаш пијте го наутро, на празен стомак.

Јаболкото е главната состојка.

Јаболката се извонредно овошје богато со витамин Ц, витамини од групата Б, калциум, калиум, фосфор, железо, магнезиум и цинк, но овој сочен плод содржи и многу антиоксиданси и растителни влакна кои дополнително го засилуваат одбранбениот систем на телото. Земајќи го ова во предвид, слободно може да се каже дека секое јаболко е микс од супстанции кои делуваат благотворно и на здравјето и на вашиот изглед.

Јаболката се сојузници на витката линија. Не ги прескокнувајте јаболката ако сакате да ослабите или да ја одржувате витката линија. Овие плодови содржат многу вода и малку калории, одзема многу време за да ги изџвакате, а освен тоа содржат растителни влакна кои ја зголемуваат ситоста, па можете без проблем да го контролирате апетитот. Експертите велат дека е доволно да консумирате едно јаболко пред еден оброк во денот за да го намалите бројот на калории што ќе ги внесете.

Актуелно

МИХАИЛОВ ДО СДСМ : Господо од СДС, Вашите 5 минути поминаа, доаѓа правдата во Македонија!

После вчерашните обвинувања од страна на Кире Михаилов, партиски активист и член на ВМРО ДПМНЕ дека против него се...

Преговори нема ни годинава, Германија се пишмани

Германија, која од денеска го презема ротирачкото шестомесечно претседавање со Европската унија од Хрватска, не може да вети почеток на преговорите за членство со...

(Видео) Заев да каже за што ги пoтpoшил парите од Дака и дали го полни пpaвоcудcтвoто со негови луѓе за да бeгa од пpaвдaтa

Зоран Заев вчера призна дека се сретнал со српскиот бизнисмен кој го слушнавме како кажува дека му дал 300.000 евра. Заев мора да собере...

(Видео) Повторно дpaма во cyдницата, Боки 13 обвинyвa за намecтено cyдење

Денес во Кривичниот суд треба да започне судењето за „Меѓународен сојуз“, а на обвинителна клупа седат пратеничката Фросина Ременски и Бојан Јовановски. Овој предмет ќе...

Почнува пријавувањето за гласање на лицaтa со Koвид-19, во caмoизoлaција, бoлни, нeмoќни и хpoничнo бoлнитe

Почнува пријавувањето до Општинските изборни комисии на лицата со Ковид-19 и во самоизолација, на болните, немоќните и хронично болните за гласањето на предвремените парламентарни...

Повеќе вести