December 9, 2021, 8:26 am

Едно лице зaгина, а три се поврeдени во тешка сообраќајка кај Ласкарци

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 23.10.2021 г. во 17,53 ч. на автопатот Тетово-Скопје, во близина на с.Ласкарци, патничко возило “јагуар” со гостиварски регистарски ознаки, управувано од Н.И.(49) од с.Чегране гостиварско, излетало од коловозот. На местото на несреќата починал сопатникот Н.З.(53) од с.Чегране. Возачот Н.И. и сопатниците А.К.З. и Б.И. се повредени и се пренесени во Комплекс клиники „Мајка Тереза“.

Еден од повредените е приме на КАРИЛ, додека другите двајца ќе бидат примени на трауматологија.

Latest News

Бикот скржав кон партнерот, Близнаците фокусирани на парите

ОВЕН Внимавајте да не си бидете сопствениот најголем непријател. Можете лесно да земете заеми или позајмици. Партнерот е очаен, бидејќи му...

More Articles Like This