December 4, 2020, 6:38 am

ЕКСКЛУЗИВНО ИНТЕРВЈУ СО ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ДИК: Кој е првиот датум за избори? Беше ли референдумот успешен? Зошто го немаше Бранко Црвенковски и Талат Џафери на избирачки список?

Поврзано

Николоски: Членството во ЕУ нема поента доколку се гази македонското национално достоинство

Во своето гостување во емисијата „Прашањето ми е следно“, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски истакна дека членството во ЕУ...

Еве кои компании им ги ветил Заев на Бугарите

Александар Николоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ во гостувањето во емисијата „Прашањето ми е следно“ ексклузивно со публиката на Инфомакс откри...

(Видео) EKCKЛУЗИВНО – Политичката кариера на Заев завршува во наредните денови: Има коалициони партнери на Заев кој ќе поддржат гласање недовеpба на Владата

Eксклузивно за Инфомакс, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски открива дека во наредните денови ќе се гласа недоверба на Владата...
- Advertisement -

Дали референдумот беше успешен или не? Постојат ли сознанија за полнење на кутии, и дали ДИК поднесе кривични пријави против сторители кои го нарушиле избирачкиот процес? Дали ќе има предвремени парламентарни избори и кој е првиот датум кога може да се одржат? Зошто на избирачкиот список ги немаше Бранко Црвенковски и Талат Џафери? Прочистен ли е избирачкиот список? Каде се фантомите? – ова се само дел од прашањата кои му ги поставивме на претседателот на ДИК Оливер Деркоски во ексклузивното интервју за „Инфомакс.мк“

 

Утре во 18.00 часот, на фан страницата на „Инфомакс.мк“ гледајте го интервјуто со претседателот на ДИК Оливер Деркоски, кој открива интересни детали за референдумскиот процес, откривајќи ја причината зошто Бранко Црвенковски и Талат Џафери не биле на избирачкиот список, до тоа дали референдумот е успешен и дали ќе има нови парламентарни избори, но и кој е датумот на кој би можеле да се одржат.

Утре во 18.00 часот.

 

Latest News

Снoyден пoкaжа лавовcко cpце со пopaката до Tpaмп: Помилyвaj го Acaнж нe мeнe, спacи го нeгoвиoт живoт

Поранешниот американски разузнавач покажа какво лавовско срце има впрочем тој со последниот свој Твитер статус во кој испрати порака...

Словенија започнува масовно тeстирање со aнтигeни тестови за да се идeнтификуваат асимптоматските случаи

Владата на Словенија нарачала 1,5 милиони брзи антигени тестови за коронавирус, кои треба да започнат да се користат оваа година, рече министерот за здравство...

Андоновска: Власта печали на маката на граѓаните и тестовите ги наплаќаат по огромни цени, термин и резултати се чекаат со денови

Во вечерашното издание на дебатната емисија “Заспиј ако можеш” гостуваше членот на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ и стоматолог др. Марија Андоновска, која зборуваше за...

Вечерва снег и магла на Попова Шапка

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено со умерен интензитет, по наместа влажни коловози. Врнежи од слаб снег се бележат на Попова Шапка, но во...

Гpчки вecник откpивa: Бyгapcки авиoни ќе го чувaaт мaкeдонcкото нeбo

Грчкиот весник „Катимерини“ пишува дека Македонија и Бугарија преговараат за вклучување и на источниот сосед во чувањето на македонското небо како дел од напорите...

More Articles Like This