ЕКСКЛУЗИВНО ИНТЕРВЈУ СО ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ДИК: Кој е првиот датум за избори? Беше ли референдумот успешен? Зошто го немаше Бранко Црвенковски и Талат Џафери на избирачки список?

  • October 13, 2018
  • Коментари

Дали референдумот беше успешен или не? Постојат ли сознанија за полнење на кутии, и дали ДИК поднесе кривични пријави против сторители кои го нарушиле избирачкиот процес? Дали ќе има предвремени парламентарни избори и кој е првиот датум кога може да се одржат? Зошто на избирачкиот список ги немаше Бранко Црвенковски и Талат Џафери? Прочистен ли е избирачкиот список? Каде се фантомите? – ова се само дел од прашањата кои му ги поставивме на претседателот на ДИК Оливер Деркоски во ексклузивното интервју за „Инфомакс.мк“

 

Утре во 18.00 часот, на фан страницата на „Инфомакс.мк“ гледајте го интервјуто со претседателот на ДИК Оливер Деркоски, кој открива интересни детали за референдумскиот процес, откривајќи ја причината зошто Бранко Црвенковски и Талат Џафери не биле на избирачкиот список, до тоа дали референдумот е успешен и дали ќе има нови парламентарни избори, но и кој е датумот на кој би можеле да се одржат.

Утре во 18.00 часот.

 

Претходно «
Следно »