ЕКСКЛУЗИВНО ОД БУДИМПЕШТА: Мега-интервју со Никола Груевски!

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Маратонско интервју со првиот дисидент во независна Македонија. Речиси од шест часа разговор, отворено и без цензура. Што се случуваше пред, за време и по заминувањето на Никола Груевски од премиерската функција.

Отворени многу прашања, на кои никој досега не дал одговор.

Затоа, следете го ексклузивното интервју во недела во 18.30 часот на „Инфомакс.мк“.

https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/2176720795683612/

Latest News

Дoceгa вakциниpaни вкyпнo 519.106 гpaѓaни, вчepa ce вakциниpaлe 10.984 лицa

Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата, а во тек е и теренска вакцинација. На вакциналните пунктови...

More Articles Like This