August 11, 2020, 1:57 am

ЕКСКЛУЗИВНО ФОТО: Катица со пари на народот, покрај базен ги релаксира облините!

Поврзано

Обид за aтeнтaт вpз претседателот на САД Доналд Трамп

Брифингот за новинари во врска со коронавирусот кој претседателот на САД Доналд Трамп го одржуваше во Белата Куќа во...

Заев му се налyти на Ахмети: Сега сака да прави Влада со ВМРО-ДПМНЕ

Претседателот на СДСМ Зоран Заев повтори дека ја чувствува како притисок поканата за средба што ја упати денеска Ахмети...

Се пoтeшko до влaдa помеѓу СДСМ и ДУИ – Ахмети по средбата откри дека договор со Заев нe е постигнат

Договор не е постигнат и се надеваме дека таков договор е можен затоа што државата не треба да остане...
- Advertisement -

И додека државата кризира поради хировите на нејзиниот штитеник, Катица Јанева, благодарение на енормно високите примања кои достигнуваат преку 3.000 евра месечно, лесно може да си допушти живот на висока нога.

katica se relaksira infomaks

Како што може да се забележи од фотографијата до која ексклузивно дојде Инфомакс, Катица Јанева раскошно ги распослала нејзините облини покрај базенот во еден наш познат велнес центар.

Секако, платата која ја добива од граѓаните на Р.Македонија таа наместо да ја искористи за она за што е избрана, Катица решила да го изживее сето она кое во младоста го пропуштила, а сега и е овозможено со народни пари.

И не само тоа. Како 3.000 евра плата да не беа доволни, Катица се жалеше дека не и бил доделен стан во Скопје, иако таа веќе поседува два стана во нејзина сопственост. Поточно, станови кои ги препишала на нејзините деца.

Притоа, Катица која или е на грчките плажи, или ги распушта раскошните облини во скапи велнес центри наместо да работи, кога ќе биде побаран отчет за сработеното, вели дека немала доволно време. И, разбирливо. Сончањето, шетањето, свадбите и прославите одземаат многу време. Всушност, кога еден човек ќе реши да го изживее еден цел период во животот тогаш кога му поминало времето, тогаш се случуваат и екцеси како овој.

Да не заборавиме. Катица потроши и голем дел од нејзиниот мандат на изнаоѓање на кадровски решенија и измислување на работни места за членови на нејзиното потесно семејство, но и на партиски послушници од СДСМ. Така на пример, Катица си го вработи нејзиниот внук, а тоа и јавно го призна. Секако тоа не беше причина за скандал во соросоидните медиуми кои редовно милуваат да зборат за непотизам.

Го вработи и осуденикот и опозициски колумнист Боки Бургија. Ќерката на Есад Рахиќ, Берниса. Лустрираниот кодош Панта Џамбазовски и редица други.

5 КОМЕНТАРИ

Latest News

Обид за aтeнтaт вpз претседателот на САД Доналд Трамп

Брифингот за новинари во врска со коронавирусот кој претседателот на САД Доналд Трамп го одржуваше во Белата Куќа во...

Експлoзии во центарот на Минск, зaгина едно лице

Еkcплозии одекнуваат во центарот на Минск, јавува дописник на Спутник. Запален е еден автобус, а едно лице загина. Во центарот на белоруската престолнина...

(Видео) Пaника во Англија, се запали фабрика за пластика, издадено предупредување за можни отpoви во воздухот

Голем пожар во пластична фабрика недалеку од Бирмингем предизвика паника во Англија. Дебел црн чад може да се види на милји од местото на...

Иcчезна новинарот на „Спутник“ кој известуваше од протестите во Минск

Фоторепортерот на агенцијата МИА „Русија Север“, Илја Питаjeев, кој ги следи настаните во Минск, не одговара на телефонот повеќе од пет часа. Главниот и одговорен...

Авион од Скопје слетал во Финска со 24 патници позитивни на кopонавирус

Финска ќе воведе задолжителни тестови за коронавирyс и кaрантини за патници од одредени земји со висок pизик, рече во понеделникот надлежниот министер, откако 24...

More Articles Like This