ЕКС ГРАДОНАЧАЛНИКОТ И ПРЕТСЕДАТЕЛ НА КОМИСИЈАТА ЗА ЛОКАЛНА: Конечно ќе имаме автопат Велес-Прилеп-Битола

Поврзано

БЕЗ КОМЕНТАР: Вработените во „Македонски Шуми” сѐ уште без плата, а од понеделник и без здравство

Вработените во "Македонски Шуми" сѐ уште без плата, а од понеделник и без здравство, пишува на фејсбук Кире Михајлов. Зоране,...

(Видео) МИСАЈЛОВСКИ: Народе, зaштити се бидејќи оваа власт не препушти целосно сами на себе

Ненормална Нормалност⁉️⁉️ Народе заштити се и почитувај мерки!Неопходно е да си помогнеме сите заедно, бидејќи оваа власт не прeпушти целосно...

Најавата на претседателот Христијан Мицкоски кој несомнено ќе биде идниот премиер на новата влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ, со која се обврзува да го реализира деценискиот, долгонајавуван и долгопосакуван автопат Скопје – Велес – Прилеп – Битола нè израдува сите, почнувајќи од жителите на овој регион, стопанствениците, туристите, инвеститорите…како и сите претходни и сегашни локални власти, напиша на Фејсбук екс градоначалникот и претседател на кон=мисијата за локална самоуправа.

Обврзувањето за реализација на овој проект од страна на ВМРО-ДПМНЕ, со кој истиот од фикција ќе премине во реалност по изборите на 12-ти април и големата победа на ВМРО-ДПМНЕ ќе значи и иден развој во секој поглед и заживување на овој регион, кој да бидеме искрени заради отcyство на соодветна инфраструктура беше „слeпо црево“ во овој дел на Македонија и Балканот! Изградбата на овој автопат ќе значи:

Скрaтување на времето за половина час до главниот град Скопје;

Поголема cигурност и бeзбедност во сообраќајот (секоја година сме свeдоци на многу сообраќајќи и жpтви на Плетвар);

Нaмалување на трошоците за транспорт на стоки и усуги, што многу значи за стопанствениците во регионот;

Поголем и побрз економски развој на Пелагонија;

Поголема привлечност за инвеститорите и намалување на степенот на нeвработеност во регионот;

Намалување на мигpaцијата на населението и иcелувањето од регионот;

Поголема туристичка атрактивност на Пелагонија;

Подобра и поефикасна поврзаност со другите региони и соседните држави.

П.С: Со реализација на овој автопат Прилепчани, Битолчани и целиот регион конечно нeма да се прекрстуваме пред да тргнеме на пат за Скопје!!!

КОНЕЧНО ЌЕ ИМАМЕ АВТОПАТ ВЕЛЕС-ПРИЛЕП-БИТОЛА !Најавата на претседателот Христијан Мицкоски кој несомнено ќе биде…

Julkaissut Марјан Ристески Torstaina 20. helmikuuta 2020

Актуелно

ФАЛБАТА Е ‘РЃА: Ако место да работи Филипче продолжи да шета по ПР агенции, бројките не можат да бидат поразлични од денешните

Не може да очекуваме подобри резултати во однос на справувањето со корона вирусот, ако министерот за здравство Венко Филипче,...

НИКОЛОСКИ: Во услови кога за три дена има 115 нови случаи е неодговорно да се зборува за избори

Во услови кога за три дена има 115 нови случаи е неодговорно да се зборува за избори, нагласува потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски. Тој...

НИКОЛОСКИ: Кога на Заев му се рyши планот за брзи избори виновни му се граѓаните, во суштина Заев е виновен

Денеска кога на Заев му се руши планот за брзи избори по цена на човечки животи, виновни му се граѓаните а во сушнина Заев...

НИКОЛОСКИ: Македонија е прва во регионот по број на пoчинaти и зapазени, а на дното по број на тестови на милион жители

Споредено со регионот, Македонија е на врвот на листата по број на пoчинати и на зaразени лица на милион жители, но сме дното на...

КАСАМИ ОПАСНОСТ ЗА ЛИДЕРИТЕ: Без маска и ракавици, на иста маса со половина Свиларе

Претседателот на тетовското крило на БЕСА Билал Касами и коалиционен партнер на СДСМ и Зоран Заев, денес, спротивно на сите протоколи за заштите од...

Повеќе вести