August 10, 2020, 5:44 am

ЕЛВИС БАЈРАМ СО ВИДЛИВИ ПОВРЕДИ НА ГЛАВАТА: Вака ли доаѓа животот што го ветува СДСМ?

Поврзано

Додека граѓаните плаќаат поскапи сметки за струја, фирмите на Заеви нижат профити

Зоран Заев и СДСМ преку поскапената струја, која ќе ја плаќаат граѓаните, собираат свежи пари кои подоцна преку тендери...

АПАСИЕВ ДА ГИ ВРАТИ НАРОДНИТЕ ПАРИ ШТО ГИ ЗЕМАЛ ОД ПЛАТНИОТ СПИСОК НА СЈО

Откако вчера пратеникот Димитар Апасиев ја скандализираше јавноста со својата објава на фејсбук која се однесува на вицепремиерката во...
- Advertisement -

Најпрво сакам да ги повикам нашите роми кои што живеат во општина Шуто Оризари да сфатат дека наспроти паролата на СДСМ  „живот доаѓа во Македонија“, животот не е дојден.  Јас сакам да ги прашам сите дали животот доаѓа со вакви последици како што ми се случија на мене?  Дали животот е тоа што треба да ме тепа и удира некој од нивна страна? Прашува кандидатот за градоначалник на општина Шуто Оризари Елвис Бајрам.

-Заради ова мислам дека сите на 15 октомври ќе ги казниме и ќе излеземе на гласање уште во првиот круг и да нема втор круг о Шуто Оризари. Верувајте дека мојата здравствена ситуација не ми добра воопшто, но дојдов пред вас да ве замолам сите да водите сметка понатаму што ќе се случи доколку другите дојдат на власт, тогаш вашите деца, вашите фамилии ќе се плашат и ќе ги истепаат како што ме истепаа и мене. Ова ви го кажувам од сето срце и душа и уште еднаш ве повикувам на 15 октомври да излезете да гласате за бројот 18 и за мене, а воедно и да гласате за градоначалникот на град Скопје Коце Трајановски, истакна Бајрам.

Тој вели дека СДСМ ги бркаат нивните деца од работа, им прават притисоци и им прават проблеми и ги уценуваат да се сликаат по нивни штабови.

-Ромскиот народ никогаш не сака да има војна, тој го сака својот народ , а го сака и ВМРО-ДПМНЕ кое има направено многу за овој народ. Ајде да се навратиме наназад, дали СДСМ имаат нешто направено за Шуто Оризари?, немаат, ама затоа морам да ги споменам изградбата на средното училиште во времето на ВМРО-ДПМНЕ, основното училиште доби и доградба од две нови училници, проблемот со водата во Шутка е решено за секогаш и сето тоа е направено во времето на владеењето на ВМРО-ДПМНЕ.

1 коментар

Latest News

Денеска е Св. апостоли Прохор, Никанор, Тимон и Пармен

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 28 јули. Денеска е Св. апостоли Прохор, Никанор, Тимон и Пармен. Овие се...

Неофицијално се откриваат имињатa на новиот премиер и министрите

Политичките партии веќе разговараат, покрај изборната програма и нивната хармонизација, и за евентуалните имиња во ресорите што тие ќе ги водат. Бидејќи наголемо се шпекулира...

Д-р Даниловски: Очекувана е бројката од 200 новозapaзени и нови кластери

Очекувана е бројката од 200 ново заразени од Ковид 19 и нови кластери по забавите на излетнички места, а бројката ќе се задржи и...

Филипче блokиpaл пaциeнтka која чека лek за да пpeживee

Министерот за здравство Венко Филипче блокирал на социјалната мрежа Инстаграм пациентка од Скопје која бара помош од него во битката со опасна, ретка и...

Bakцината пpoтив Koвид-19 нема да биде целосно ефикасна, смета главниот американски eпидeмиoлог

Главниот американски епидемиолог Ентони Фаучи оценува дека вакцината против вирусот корона нема да биде целосно ефикасна. На онлајн семинарот на Универзитетот Браун, Фаучи истакнал дека...

More Articles Like This