ЕЛИКСИР НА ЖИВОТОТ: Ги крева на нозе и нaјcериозно бoлните

  • December 7, 2019
  • Коментари

Русите сметаат дека овесот или зобот е храна на царевите. Тие често го користат во форма на каша или едноставно како чај. Задолжителен е во исхраната на децата. Често се смета дека руските деца се здрави и силни поради нивната навика да консумираат овес и рибино масло. Да ви дадеме еден од најдобрите рецепти за лекување и зајакнување на човечкото тело:

Подготовка:

Една чаша цели зрна од овес, додајте ја во 5 чаши вода, а потоа ставете ја на рингла да се вари, додека не ја добиете течност со густина како желе. Процедете ја течноста и додадете еднаква количина млеко (околу 2 чаши). Вратете ја повторно течноста на рингла за уште еднаш да зоврие, пишува Econet.ru.

Пијте го пијалокот во мали голтки во текот на денот. Без разлика дали го пиете топло или ладно, овесното млеко има ист ефект: болен човек го крева на нозе!

Претходно «
Следно »