September 30, 2020, 9:37 am

ЕЛИКСИР НА ЖИВОТОТ: Ги крева на нозе и нaјcериозно бoлните

Поврзано

Само во „Аџибадем Систина“: За прв пат во Македонија нов ПЕТ/КТ Discovery IQ апарат

ПЕТ Центарот во „Аџибадем Систина“ располага со ПЕТ/КТ Discovery IQ апарат. Нова најсовремена ПЕТ/КТ камера од производителот GE. ...

Природни лekoви за регулирање на xopмоните кај жените

Топлата вода со лимон е добра за намалување на тежината, исфрлање на токсините од организмот, подобрување на имунитетот, состојбата...

Родители, внимавајте: Не треба да ја давате оваа храна на вашите најмали

Слатки – Торти, колачи, чоколадо, бонбони – најатрактивната храна за малите гурмани. Но, држете го вашето дете подалеку од...
- Advertisement -

Русите сметаат дека овесот или зобот е храна на царевите. Тие често го користат во форма на каша или едноставно како чај. Задолжителен е во исхраната на децата. Често се смета дека руските деца се здрави и силни поради нивната навика да консумираат овес и рибино масло. Да ви дадеме еден од најдобрите рецепти за лекување и зајакнување на човечкото тело:

Подготовка:

Една чаша цели зрна од овес, додајте ја во 5 чаши вода, а потоа ставете ја на рингла да се вари, додека не ја добиете течност со густина како желе. Процедете ја течноста и додадете еднаква количина млеко (околу 2 чаши). Вратете ја повторно течноста на рингла за уште еднаш да зоврие, пишува Econet.ru.

Пијте го пијалокот во мали голтки во текот на денот. Без разлика дали го пиете топло или ладно, овесното млеко има ист ефект: болен човек го крева на нозе!

Latest News

Две години од пропаднатиот референдум за името

На 30 септември 2018 година граѓаните на Македонија рекоа „не“ за промена на името на македонската држава со масовниот...

Шахпаска до народот: Ако немате компјутери ќе си купите во октомври

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска им порача на родителите на ученици од основно и средно образование дека имаат прилика да ги...

„Швалерите го шират коронавирусот“: Српски професор со шокантна изјава

Горан Белојевиќ, професор на Медицинскиот факултет во Србија, по кој знае кој пат ја шокираше јавноста зборувајќи за коронавирусот. Овој пат, тој ги обвини...

Индустријата колабира: Пaд од 9,1% на индустриското производство во август

Индустриското производство во август годинава, во однос на август лани, бележи пад од 9,1 отсто, а во периодот јануари – август 2020 година, во...

Златев: Обвинението кон мене е нарачано или од Заев или од Димовски

Новинарот Љупчо Златев во своето гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“ на телевизија Алфа истакна дека тој самиот е жртва на нарачано обвинение за...

More Articles Like This