ЕМИГРАНТ УБ ИEH ВО ЦЕНТАРОТ НА БЕЛГРАД

  • June 5, 2019
  • Коментари

Емигрант од Авганистан на возраст од околу 20 години бил уб иен во улицата Караѓорѓева во Белград, јавува Н1.

Според неофицијални информации, пред едно кафуле во центарот на Белград дошло до тепачка меѓу емигранти, а потоа еден од нив го пр ободел со нож во градите.

Полицијата е местото на уб иството, додека интервентните единици трагаат по емигрантот осомн ичен за уб иството, јавуваат српските медиуми.

Претходно «
Следно »