Емил Димитриев му одговори на Малевски: За бившите комунисти најдобро е да нема опозиција

Поврзано

- Advertisement -

Поранешниот премиер Емил Димитриев, жестоко реагираше на изјавата на Денко Малески.

Имено, проф. Малески во изјава за Дојче Веле изјавува:

-Декретот на Бајден, теоретски би можел и да ја лиши земјата од најголемата опозициска партија!

На тоа реагира поранешниот премиер Емил Димитриев, на својата ФБ страна:

Теоретски и практично за бившите комунисти, најдобро е да нема опозиција кога се на власт и да нема власт кога се во опозиција!

2 КОМЕНТАРИ

Latest News

Студија на Лансет: Индискиот сој е нajопaceн и зapaзен

Британските лекари го идентификуваа индискиот сој на новиот коронавирус како најопасен и заразен, покажува студијата објавена во „Лансет“. Специјалисти анализираа...

More Articles Like This