ЕМОТИВНА ПРЕС КОНФРЕНЦИЈА НА ВАРДАРКИ: Лекиќ низ солзи објаснуваше колку ќе и недостасува Македонија, клубот, пријателите и луѓето

  • April 14, 2018

Вардар ќе има шанса со посакуваната титула да стави крај на успешната бајка која траеше цели шест години. Македонскиот шампион го завери учеството во Будимпешта, откако и на реванш дуелот го совлада Митјиланд – пишува порталот „Спортмедиа.мк“


Вардар ќе има шанса со посакуваната титула да стави крај на успешната бајка која траеше цели шест години. Македонскиот шампион го завери учеството во Будимпешта, откако и на реванш дуелот го совлада Митјиланд. – пренесува Спортмедиа.мк.

Андреа Лекиќ имаше емотивен говор…најави дека ќе направат се од себе за да го стигнат до круната.

„Овој меч за нас беше многу посебен. Ќе ми недостасува овој терен, луѓето, земјата. Тешко е да се збори без солзи, ќе дадеме се од себе на фајнл-форот. Ми беше чест што бев дел од ова семејство“, низ солзи кажа Андреа Лекиќ, пренесува „Спортмедиа.мк

И на Ирина Дибирова не и беше сеедно, велат од порталот.

„Денеска мечот беше емоционален, последен пред домашните играчи. Првото полувреме беше добро освен Кристијансен која ни направи проблем. Сите посакуваме да направиме голем успех во Будимпешта, знаеме дека ќе биде тешко, но ќе се подготвиме максимално. Горда сум на своите играчи”, изјави Ирина Дибирова.

Извор
Спортмедиа.мк

Претходно «
Следно »