January 17, 2021, 9:50 am

ЕРДОГАН ВО ИСТОРИСКА ПРВА ПОСЕТА НА ВЕНЕЦУЕЛА: Турскиот претседател па прва официјална посета во Венецуела

Поврзано

Фејсбук и инстаграм ги одблokираа профилите на Трамп

Фејсбук и Инстраграм му ги вратија профилите на актуелниот американски претседател Доналд Трамп кому му беа претходно блокирани. Претходно, Марк...

(Видео) Илјадници мигpaнти од Хондурас се упатија кон американските граници

Илјадници мигранти од Хондурас во колони тргнаа кон американските граници надевајќи се дека новиот претседател, Џо Бајден, ќе ги...

Hoceл доволно opyжје за цела чeтa: Уапceн потенциjaлен атентaтop на Бајден во Вашингтон

Полицијата во Вашингтон, во петокот, уапси маж од Вирџинија, кој наводно се обидел да помине низ безбедносен пункт со...
- Advertisement -

Претседателот на Турција, Реџеп Тајип Ердоган ја оствари својата прва официјална посета на Венуцуела.

Ердоган за време на својата посета упати пофални зборови до венецуелскиот претседател, Николас Мадуро и посочи дека верува оти на Венецуела неправедно и се наметнати меѓународните економски санкции и ја понуди својата помош.

Тој го пофали Мадуро поради тоа што не го следел примерот на останатите лидери. Официјалните податоци од турската влада укажуваат на тоа дека Венецуела оваа година продала околу 900 милиони долари злато на Турција, што според АП, помогна да се ублажат намалените приходи од нафтата.

Latest News

Попис спроведен со kpимнално–насилни мерки, каков што планира СДСМ ќе биде само на штeта на граѓаните

На СДСМ и Зоран Заев од рака им одат само насилни и криминални процедури. Така се подготвуваат и постапуваат...

More Articles Like This