ЕУ за прв пат призна пpoпусти при набавката на вakцините

Поврзано

- Advertisement -

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, за прв пат призна дека имало недостатоци на европско ниво во набавката на вакцина против коронавирусот.

„ЕУ ги потцени компликациите што можат да се појават при производството на вакцината“, рече таа во интервју за германски „Зидојче цајтунг“.

Latest News

Отворена нова истpaга пpoтив Гугл поради онлајн рекламирање

Антимонополските власти на ЕУ ќе отворат уште еден фронт против „Гугл“, дел од „Алфабет“, со започнување на официјална истрага...

More Articles Like This