ЕФТИНО ПОМИНАЛЕ СО ПАНЧО: Гласот на Панчо Минов чинел неколку пати поефтино од гласовите на осумтемина!

Поврзано

До крајот на неделава се очекува датум за изборите

Третата вонредна состојба, која претседателот Стево Пендаровски ја прогласи на последната седница на Советот за безбедност, овој пат во...

„Рекет“ во финиш: Почнуваат завршните зборови

По речиси шест месеци судење, случајот „Рекет“ влегува во финишот. Денеска во Основниот кривичен суд во Скопје треба да...

ПО 60 ДЕНА ЗАPOБЕНИ НА БРОДОВИТЕ: Скоро 300 балкански морнари со авион од Карибите слетуваат во Скопје

Заради настанатата криза со ковид-19, најголемите бродски компании за крстарење ги затворија своите бродови за гости уште од 12-ти...

Колку чинел гласот на Панчо Минов говорат негови блиски соработници, а според тоа што ни го пренесоа, пратеникот кој мандатот го доби како член на ГРОМ се продал ефтино – секако ако во предвид се земат сумите кои се шпекулираат за неговите колеги кои гласаа за Северна Македонија

Панчо Минов, човекот кој безброј пати промени партиски дрес, по примерот на Амди Бајрам – кој е на власт јас сум со него – според шпекулациите на негови блиски, доскорешни соработници добил околу 300.000 евра „награда“ за неговиот глас.

Неофицијално, парите биле исплатени преку неколку компании од Кавадарци, меѓу кои и една компанија која во Македонија влезе како странска инвестиција. Колку и дали е ова точно, не успеавме да потврдиме од пратеникот.

Актуелно

OД КАДЕ МУ ИНФОРМАЦИИ НА КУРТИ: Избори во Македонија ќе има во јули

– Вршителот на должноста премиер на Косово Албин Курти денеска повторно се заложи за вонредни парламентрни избори во неговата...

РАСТЕ БРОЈКАТА И ДЕНЕС: На 250 теста 21 нов случај на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 17 оздравени пациенти во: Скопје-7, Куманово-2, Прилеп-2, Велес-2, Гостивар-1, Крива Паланка-1, Пехчево-1 и...

Нов раст на новозаболени од Ковид-19, да се почитуваат препораките

Бројот на новозаболени од коронавирусот во државава повторно е во пораст. Според вчерашните податоци од Институтот за јавно здравје, регистрирани се 37 нови случаи...

БРОЈКАТА И НАТАМУ РАСТЕ: 37 нови случаи на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 11 оздравени пациенти во: Скопје-2, Прилеп-7, Велес-2. Во изминатото деноноќие не се регистрирани...

СО ЛЕСНО: Почна 42-часовниот карантин во државата

Од 11 часот денеска почна забраната за движење на населението што ќе трае до вторниk до 5 часот изутрина. Забраната не важи за полицијата, армијата,...

Повеќе вести