Жан-Клод Ван Дам се забавуваше со српската фолк ѕвезда

Поврзано

(Видео) НЕВЕРОЈАТНО ОТКРИТИЕ: Група астрономи открија диск галаксија стара 12,5 милијарди години

Група астрономи открија голема диск-галаксија, создадена пред 12,5 милијарди години. Имајќи предвид дека станува збор за најоддалечената галаксија од таков...

(Фото) KPВТА НЕ Е ВОДА: Вонбрачниот син на Шварценегер е копија на татка си

Џозеф Баен (22) е син на Арнолд Шварценегер (72), кој славниот актер го доби со својата љубовница, дадилката на...

ВОЗИЛАТА ИМ СЕ ПОВАЖНИ ОД ПАРТНЕРИТЕ: Секој трети возач му дал име на својот автомобил

Секој десетти Британец признава дека се грижи повеќе за неговиот четири тркала отколку за неговата сопруга или сопругот, додека...

Српската фолк ѕвезда Драгана Мирковиќ на своите следбеници на Инстаграм и се пофали со фотографии од Жан-Клод Ван Дам.

Актерот неколку дена поминал во Виена, каде што живее Драгана со нејзиниот сопруг Тони Бијелиќ.

Колку го воодушевил проводот со Драгана, Ван Дам го опиша и во видеото со кое бомбастично ја најави пеачката.

„Таа е голема ѕвезда на Балканот“, рече тој, а потоа ја замоли Драгана да ги поздрави неговите фанови на српски јазик.

„Овде се најдобрите, Жан-Клод и друштвото, многу ве сакаме и љубиме“, весело рече Драгана, која и самата се пофали пред нејзините фанови за дружбата со холивудската легенда.

Дознајте и која наша манекенката заврши во џакузи со Жан Клод ван Дам:

Светски познатата телевизија „Фешн Тв“ во Кемер, Турција деновиве го организира нивниот престижен избор за убавина, на кој учество зема и нашата манекенка Кристина Поптрпева од модното студио „Црнорак“.

Таа веќе неколку дена е на овој избор, а како специјален гостин и член на жирикомисијата во финалната вечер е светски познатиот актер Жан Клод ван Дам.

Кристина на својот профил на Инстаграм објави и фотографија на која позира со неколку претставнички од другите земји и популарниот актер.

 

Актуелно

ДО КОГА ЌЕ ГО ПУШТАТЕ ДЕВОЈЧЕТО ДОМА РАСПЛАКАНО?: Заев ја oбвини Нина Групер за лошата состојба на буџетот

Планира ли Зоран Заев да ја пyшти низ вода министерката за финансии, Нина Ангеловска? До кога ќе го пуштате...

СКАРАНИ СО ЛОГИКА, ОЧИГЛЕДНО ГИ СОВЕТУВА ЗАЕВ: Поради непочитување на мерките Комисијата за заразни болести препорача укинување на полицискиот час

Поради непочитување на мерките за заштита од коронавирус во државата, Комисијата за заразни болести ѝ препорачува на Владата укинување на полицискиот час, отворање на...

СКОПЈЕ ЕПИЦЕНТАР НА ЗАРАЗАТА: 16 нови случаи на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 14 оздравени пациенти во: Скопје-3 и Тетово-11. На Клиниката за инфективни болести и фебрилни...

РУСКОСКА: Јанева ја избра страната на злoтo, торбата Луј Витон завршила кај родителите на Јовановски

Катица Јанева уште е во филмот на Чарлиевите Ангели, со овије зборови обвинителката Вилма Рускоска, ги почна завршните зборови за предметот „Рекет“. Според неа, Јанева...

OД КАДЕ МУ ИНФОРМАЦИИ НА КУРТИ: Избори во Македонија ќе има во јули

– Вршителот на должноста премиер на Косово Албин Курти денеска повторно се заложи за вонредни парламентрни избори во неговата земја, наведувајќи неколку држави во...

Повеќе вести