ЖЕНАТА ПРЕД КОЈА КЛЕЧАТ ХАРАДИНАЈ И ТАЧИ, ОТКРИВА КОЈ СТОИ ЗАД КОСОВО:Им испрати порака на Србите и на албанците

  • March 3, 2019
  • Коментари

Една од највлијателната жена во Косово, Влора Читаку, на твитер објави слика со милијардерот Џеф Безос (54) и им испрати порака на србите, но и на Албанците на Косово.

Жената која е една од водечките луѓе од косово во Америка, и пред која , според пишувањето на медиумите коленичат Тачи, Харадинај и Весељи Влора Читаку, на својот профил на социјалните мрежи објави слика со американскиот милијардер.Се работи за основачот на компанијата Амазон, Џеф Безос, еден од најбогатите луѓе на светот кој моментално води постапка за развод од својата сопруга.

– Какво големо изненадување повторно да се видам со Џеф Безос! Никогаш да не заборавете, Америка е најдобро напишаната книга, воопшто некогаш! Косово и Америка се пријатели!

Претходно «
Следно »