ЖЕНАТА ПРЕД КОЈА КЛЕЧАТ ХАРАДИНАЈ И ТАЧИ, ОТКРИВА КОЈ СТОИ ЗАД КОСОВО:Им испрати порака на Србите и на албанците

Поврзано

Грција обвинyва: Турција 33 пати го пpeкршила грчкиот воздушен простор за само еден ден

Осум турски воени авиони извршиле вкупно 33 пpeкршувања на грчкиот национален воздушен простор во текот на еден ден во...

Борисов е подготвен да замине од политиката

Подготвен сум да заминам во секое време. И заради мене, не сакам да има тензии на кој било начин....

(Видео) Турист и келнер се степaле за десерт

Келнер се истeпал со турист на главната улица во Сплит, Хрватска, а снимката веќе е хит на социјалните мрежи....
- Advertisement -

Една од највлијателната жена во Косово, Влора Читаку, на твитер објави слика со милијардерот Џеф Безос (54) и им испрати порака на србите, но и на Албанците на Косово.

Жената која е една од водечките луѓе од косово во Америка, и пред која , според пишувањето на медиумите коленичат Тачи, Харадинај и Весељи Влора Читаку, на својот профил на социјалните мрежи објави слика со американскиот милијардер.Се работи за основачот на компанијата Амазон, Џеф Безос, еден од најбогатите луѓе на светот кој моментално води постапка за развод од својата сопруга.

– Какво големо изненадување повторно да се видам со Џеф Безос! Никогаш да не заборавете, Америка е најдобро напишаната книга, воопшто некогаш! Косово и Америка се пријатели!

Latest News

Грција обвинyва: Турција 33 пати го пpeкршила грчкиот воздушен простор за само еден ден

Осум турски воени авиони извршиле вкупно 33 пpeкршувања на грчкиот национален воздушен простор во текот на еден ден во...

18 годишник од Тетово избодeн со нoж, yaпceно едно лице

На 04.08.2020 околу 23.00 часот во СВР Тетово било пријавено дека во Жена-парк на ул.,,Борис Кидрич“ во Тетово дошло до вербална рaсправија која преминала...

Тpaгедија во Скопје, пронајдена мpтва жена, телото предадено на обдykција

На 04.08.2020 во 15.05 часот во СВР Скопје, од лекар од Итна медицинска помош било пријавено дека околу 12.40 часот во домот на ул.„Женевска“...

Пocкапувањето на стpyјата требало да биде дури 25 проценти!

Првиот човек на Регулаторната комисија за енергетика, Марко Бислимовски ги отфрла обвинувањата за новото 7,4 % зголемување на цената на струјата. Тој за Канал 5,...

Зaпaлен автомобил во Скопје, од пожaрот зафатени уште две возила

На 05.08.2020 во 02.41 часот во СВР Скопје било пријавено дека на паркинг просторот од бул.„Партизански одреди“ со ул.„Есперанто“, во населба „Порта Влае“,...

More Articles Like This