September 28, 2020, 4:25 pm

Жена вози автобус и секој ден застанува на исто место: Кога ќе ја видите причината, ќе и честитате!

Поврзано

Цвет со необична убавина: Се верува дека носи богатство, ја впива негативната енергија и го штити домот од зло

Антуриумот е познат и како фламинго-цвет бидејќи со својот изглед потсетува на оваа птица, а го викаат и пламенец...

Гвинет Палтроу целосно гола го прослави 48. роденден ФОТО

Актерката Гвинет Палтроу е позната по своите шокантни постапки и објави, како на пример дека нејзиниот сопруг живее во...

Колку заработува Новак Ѓоковиќ? Луксузни јахти, големи имоти и донации

Што и да помисли некој за Новак Ѓоковиж, не може да се оспори фактот дека тој е еден од...
- Advertisement -

Во Канада постои организација која се грижи за животните скитници да имаат што да јадат.

Една од волонтерките е и жена која вози автобус. Секој ден, таа застанува на исто место за да нахрани едно куче скитник.

Тоа го прави секој ден, без исклучок, иако според закон не би смеела да застанува со автобус на тоа место. Од таа причина, сакала да остане анонимна.

Оваа приказна за хуманоста почнала пред 2 години, кога жената го забележала кучето како копа по отпад. Животното било гладно, па таа го нахранила.

Such brilliant and loving creatures. Did you see the tail wag? This was captured by one of the community members who looks after distributing the donated food that Feed The Furbabies Canada collects. Thank you for all your hard work.💗This little guy has a full belly tonight. Please donate if you can. Etransfers can be sent to feedthefurbabiescanada@gmail.com or through our PayPal link found on our home page.

Julkaissut Feed The Furbabies Canada Torstaina 8. helmikuuta 2018

Latest News

Каракачанов со воспитна за Заев: Македонија треба да научи да ги почитува договорите што ги потпишува

Европската унија треба да се прошири кон Западен Балкан, иако не безусловно, рече бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана...

Четири скопски села четири дена ќе останат без вода

Од ЈП Водовод и канализација е добиено известување дека во период од 29.09.2020 до 02.10.2020 година, поради чистење и дeзифекција на резевоар во с.Љубин,...

(Видео) Ќе ви го стопли срцето: Македонци, Албанци, Роми, Срби, Турци, Власи и Бошњаци заедно градат црвка

Македонци, Албанци, Роми, Срби, Турци, Власи и Бошњаци, поделени во 10 тима го завршија хуманитарниот турнир за доизградба на Свети Архангел Гаврил во Скопската...

Возило излета од пат, тешко повpeдена мaлoлетничка

На 28.09.2020 во 02.15 часот било приjaвено дека на регионалниот пат Мушев гроб- Кавадарци. патничко моторно возило „голф“ со неготински регистарски ознаки, управувано од...

Државата се задолжува за милиони, парите ќе ги враќа народот

Огромни критики за четвртиот сет на економски мерки, мерки кои и онака доцнат. Економистите сметаат дека и претходните пакет мерки не беа добри, ниту...

More Articles Like This