September 24, 2020, 9:14 am

Жена зaпpeнa на аеродромот во Минхен – Пopaди тоа што го носела во куферот биле викнати цapиници, доктop и државен oбвинитeл

Поврзано

Тихановска: “Јас cyм лидep нa Бeлoрycијa”

Претседатлот Лукашенко на ненадејна инаугурација и без претходна најава денеска положи заклетва за новиот мандат на претседател на Белорусија. Но...

Евpoпcкaтa кoмиcиja пpeдлoжи нoв пaкт за мигpaциja и aзил

Европската комисија предложи нов пакт за миграција и азил кој треба да овозможи сеопфатен европски пристап по тоа прашање,...

Гoлeмa aкциja во Гepмaнијa: Пoвeќe oд 800 пoлицajци извpшиja paциja вo 60 згpaди и дoмoви

Повеќе од 800 полицајци извршија рација во 60 згради и домови во пет сојузни држави. Оваа огромна координирана рација...
- Advertisement -

На аеродромот во Минхен била запрена Ерменка (74) која во куферот носела човечки коски, објавија германските сојузни власти.

Службениците ги откриле остатоците во дрвена кутија и ги повикале царинската служба, лекар и државниот обвинител да го преземат необичниот случај.

Тие ја однеле на сослушување, а потоа од неа дознале дека ги транспортира коските на нејзиниот сопруг, кој починал во 2008 година. Имала за цел да ги однесе остатоците каде што е роден за да ги закопа.

Коските биле пронајдени во дрвена кутија меѓу багажот.

Таа одлучила да ги пренесе неговите остатоци во родната земја, но мораше да ги помине аеродромите во Минхен и Киев. Таа беше придружувана на патувањето од страна на нејзината 52-годишна ќерка.

Федералната полиција утврдила дека носењето на тие коски не е нелегално и жената го продолжила патот.

Latest News

Циkлoн ce движи кoн Мaкeдонија: Ни пpeтcтoи гoлeмa пpoмeнa нa вpeмeтo, не е иcклyчeнo дa пaднe и пpвиoт cнeг

Денес времето во државава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со локален дожд, ќе има услови и...

Дeнecкa пoчнyвaaт зaвpшнитe збopoви зa „нacилcтвo вo Цeнтap“

Поминаа повеќе од 3,5 години од првото закажано рочиште за предметот „Насилство“ или познат како „Шамарите во Општина Центар“, денеска треба да почнат завршните...

(Фото) Жaлocнo: Мaлo мoмчe co гaлeњe ja ycпoкoјувa cecтpичкaтa бoлнa oд pak

Мајка сподели трогателна фотографија, која ги покажува последиците од ракот. Емотивната фотографија го прикажува нејзиниот мал син како ја гали неговата сестричка која се...

Заев не се појави на cyдeњeтo пpoтив Александар Николоски, рочиштето одложено

Зоран Заев не дојде на рочиштето закажано по негова тужба за клевета и навреда во Основниот суд во Скопје против потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар...

Соседите плакнат очи: Дара Бубамара и на тераса се шета по градник (фото)

По серијата жешки фотографии од Монте Карло, Хрватска, Грција и Малдиви, Дара Бубамара објави и жешка фотографија од тераса. Откако неодамна возеше во автомобил „Ферари“,...

More Articles Like This