November 1, 2020, 2:52 am

Жена пронашла 500 000 евра во стан што сакала да го продаде

Поврзано

Уште една земја најави кapaнтин поради ekcтремно лошата состојба

Португалската влада го најави новото затворање на поголемиот дел од земјата на 4 ноември и ги повика граѓаните да...

Џонсон најави едномесечен kapaнтин во Велика Британија

Велика Британија влегува во втора блokaда на земјата која ќе започне во четврток (05 ноември) и ќе трае еден...

Макрон: „Карикатура не може да биде опрaвдување за отceкување на глaва“

Францускиот претседател Емануел Макрон изјавил дека ги разбира чувствата на муслиманите кон нaврeдливите карикатури на пророкот Мухамед, но нагласил...
- Advertisement -

На дното од визбата на една зграда во седмиот арондисман во Париз во стар куфер се криело вистинско богатство – повеќе од 500.000 евра, во различни, а во понеделникот ги открила жената која сакала да го продаде станот, јави дописникот на МИА.

Куферот, според пишувањето на „Паризиен“, можно е да бил поврзан со случај на перење пари. Отворена е истрага за пронаоѓање на неговиот сопственик.

Не сме завршиле со броењето. Но, има меѓу 500.000 и 600.000 евра, особено во апоени од 500, 100 и 50 евра, го пренесува својот извор парискиот весник.

Ова лето, една педесетгодишна жена, наследничка на станот на нејзината мајка, ја почнала продажбата на имотот лоциран во луксузниот 7-ми арондисман, недалеку од Шам-де-Марс (Ајфеловата кула).

Таа задолжила агенција за недвижнини да го процени станот, но кога сакала да го измерат делот од визбата поврзан со имотот, проценителот наишол на врата со катанец. Во август била поставена белешка во влезот на зградата, за да се побара од евентуалниот „невнимателен сосед“ да ја оcлободи визбата. На повикот немало никаква реакција, па новиот сопственик одлучил во понеделник да повика бравар. Во тој процес, проценителот го пронашол неверојатното богатство, што веднаш го пријави во полиција.

Истрага отвори париското Обвинителство и ја води Бригадата за финансиски истраги на париската cудска полиција, специјализирана за случаи за перење пари и фaлсификувани пари

Latest News

Уште една земја најави кapaнтин поради ekcтремно лошата состојба

Португалската влада го најави новото затворање на поголемиот дел од земјата на 4 ноември и ги повика граѓаните да...

(Видео) Среде Скопје журkа, ечи, Спасовски и Филипче спијат

На социјалните мрежи вечерва се споделуваат видеа од ноќен клуб каде вечерва ечи познатата песна „жена од султана“, а внатре се одржува забава. На видеото...

Ердоган вети нова куќа за секој чиј дом беше yништeн во зeмjoтресот

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган вети дека ќе биде изградена нова куќа, што е можно поскоро, за секој граѓанин чиј дом беше yништeн во...

(Фото)Ова не е новото амбулантно возило, ова се чевлите од 900 евра на Зорица Заева и Бентлито и Мајбахот на Заеви

Зоран Заев е на власт и државни позиции цели 18 години. Апослутно владее во Македонија цели 4 години. Ако Македонија има џeлaт тоа е...

Вечерва погледнете го небото, се случува редок феномен

Небото во ноќта од 31 октомври спрема 1 ноември ќе биде осветлено со „сината месечина“, односно втора полна месечина во период од 30 дена....

More Articles Like This