May 16, 2021, 9:56 am

Жена тешко повpeдeна при извршyвање на работните обврски, итно пренесена во Комплекс клиники „Мајка Тереза“

Поврзано

- Advertisement -

Вчера во 13.37 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ со тешки телесни повреди била донесена Т.П.(64) од Скопје.

Според пријавеното, таа се здобила со повреди при извршување работни задачи во фирма на подрачје на Кисела Вода.

Од полициски службеници од СВР Скопје бил известен Трудов инспектор и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Latest News

На инфekтивнитe oддeлeниja вo Македонија oд кopoнaвиpyc вo мoмeнтoв ce лekyвaaт 514 пaциeнти

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 311 пациенти...

More Articles Like This