ЖЕНИТЕ ПРИЗНАА: Кратката брада од 3 дена е вистинска мамка за припадничките на понежниот пол

Поврзано

СЕЛО НА ПРОДАЖБА: Шведска продава цело селo за неверојатна цена

Едно село во Шведска се продава за 6,5 милиони евра. Сатра Брун е велнес село на периферијата на Стокхолм....

ВЕ ПРОВЕРУВААТ НА ИНТЕРНЕТ: Што работодавците „гуглаат“ за вас пред да ве вработат

Business Insider наведува четири работи што работодавците ги проверуваат за вас на интернет. Едно истражување покажало дека 80% од...

(Видео) НЕВЕРОЈАТНО ОТКРИТИЕ: Група астрономи открија диск галаксија стара 12,5 милијарди години

Група астрономи открија голема диск-галаксија, создадена пред 12,5 милијарди години. Имајќи предвид дека станува збор за најоддалечената галаксија од таков...

Машкиот шарм е многу тешко да се опише со зборови, но за голем “процент“ од сексапилот кој мажот го прави посебен и едноставно неодолив се “виновни“ ситниците.

 

 

 

 

 

ОЧИЛА

Иако во детството избегнувавме момчиња кои го имаа тој “глупав“ изглед, денес очилата се еден совршен моден детаљ кој предизвикува голем интерес кај жените. Внимателно избрани очила со диоптер оставаат впечаток на искуство, зрелост и интелигенција, а тоа се карактеристики на кои ретко некоја жена може да одолее.

3-дневна брада

Кратката брада од 3 дена е вистинска мамка за припадничките на понежниот пол.

Не станува збор за брадата како таква, туку во по малку бунтовничкиот и многу лежерен изглед на мажот, кој со соодветна облека и по малку фраерски став едноставно “пука“ од сексапил.

СЕДИ ВЛАКНА

Анкета спроведена врз стотина жени, покажала дека повеќе од 2/3 од жените седата коса ја доживуваат како нешто многу секси. Ричард Гере своевремено го започнал ваквиот изглед, кој и денес е мамка за воздишки кај жените.

Иако денес сè повеќе мажи посегнуваат по фарба за коса за да ги прикријат првите знаци на стареење, жените попрво би избрале уредно потстрижен и просед маж, отколку вештачки изглед, кој не може да не се забележи.

Актуелно

НАЈKPИТИЧНО ВО ЧАИР: Состојба по населби во Скопје

Од вкупно 89 новозaболeни од Ковид-19 на целата територија на Македонија, 35 се од подрачјето на град Скопје. Распоредено по...

(Видео) БОКИ 13 И СЕ ЗАКАНИ НА СУДИЈКАТА, ЗАЕВ Е КРЕАТОРОТ НА СЦЕНАРИОТО ЗА РУШЕЊЕ НА СЈО: Ако добие драконска казна има уште едно...

Скандалозни заврши зборови, вака наједноставно може да се објасни ситуацијата која денес ја затекнаа новинарите во судницата на едно од последните рочишта за случајот...

ЗАЕВ ГО СПАСУВАЛ МИЈАЛКОВ И ГО РУШЕЛ СЈО: Бојан Јовановски „бомбардираше“ во судот – како Заев „купувал“ пратеници и го вадел Мијалков од затвор

Средбата која што се случила помеѓу Зоран Заев и Јордан Камчев се случила на 02.април, а Камчев го снимал и Зоран Заев,  а за...

ВИЦЕТО БАРАЛ БОКИ 13 ДА ОСТАНЕ ВО ПРИТВОР, МАКАР И ДА УМРЕ: Заев земал милион евра за да притисне за одлука на Врховен суд?!

Јордан Камчев се исплашил од „педерот“ Боки 13, види мајката - силниот Камчев, па ми дал милион евра. Тој можеби дал, дал милион евра, можеби...

ВИДЕЛА, НЕ ВИДЕЛА, ЗАЕВ БИЛ, КАМЧЕВ БИЛ: Боки 13 ја направи Русковска пуздер во завршните зборови

Вилма Русковска се шетала како „Мечка Божана“ од медиум на медиум откако го уапсила Боки 13. Јовановски објаснуваше и едно нејзино гостување на „Канал...

Повеќе вести