ЖЕРНОВСКИ КОНТРА СПАСОВСКИ: Ние немаме обврска да менуваме табли!

  • February 13, 2020
  • Коментари

Заменикот-министер за надворешни работи, Андреј Жерновски тврди дека министерката за Труд и социјална политика, Рашела Мизрахи, немала обврска да ја менува таблата со Република Македонија.

Во емисијата „Топ Тема“ на Телма, Жерновски во дебата со Тимчо Муцунски, ја урна владината позиција дека Мизрахи е винoвна, со тоа што истакна дека Мизрахи не прeкршилa ниту еден рок што би се однесувал на менување на таблата.

Претходно «