ЖИВКОВСКИ: Темелковски најави целосна сaнaцијa на патека во Кисела Вода, а еве на прагот на летото како изгледа истата

Поврзано

Завршува изборната кампања, од полноќ почнува изборниот мoлк

По 20 дена во кои партиите и коалициите ја претставуваа својата понуда пред граѓаните, денеска завршува изборната кампања и...

Во тpкaтa за пратеници 1.578 кандидати на 15 коалиции и партии

Граѓаните на Македонија на предвремените парламентарни избори ќе можат да гласаат за кандидатските листи на 15 коалиции и партии...

Мицкоски во Штип, носителите на листи на средби со граѓаните

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и носителите на листи денеска ќе остварат средби со граѓани и ќе дадат изјава...

Уште една лага на Градоначалникот на Општина Кисела Вода Филип Темелковски!! Имено, во месец декември 2019 година, Темелковски спектакуларно најави целосна санација на трим патеката во Кисела Вода, со обврска дека истата ќе биде завршена оваа пролет, како и дека дополнително ќе бидат поставени реквизити и друга урбана опрема. Иако сме речиси на прагот на почетокот на летото, за жал од градежните зафати нема ни трага ни глас, а фотографиите подолу даваат јасна слика како изгледа деновиве патеката, пишува на својот Фејсбук профил Иван Живковски од ВМРО-ДПМНЕ.

Инаку трим патеката е изградена во 2007 година, истата е во вкупна должина од 2.200м2 и се протега од познатото стадионче “Вембли” а завршува во Урбаната Заедница 11 Октомври (бараки), кај булеварот Србија. Оваа трим патека претставува единствена патека од ваков тип во Општината, а за спорт и рекреација ја користат речиси една третина од граѓаните на Кисела Вода, особено жителите на Урбаните Заедници Цветан Димов, 11 Октомври – згради и 11 Октомври – бараки. Во време на постоење на вирусот Ковид – 19 спортувањето на отворено е единствениот начин за одржувањето на здравиот дух на жителите на Кисела Вода, но за жал поради катастрофалната локална власт и тоа право им е ограничено на граѓаните. Филип Темелковски јавно те повикувам, конечно излези од три годишниот карантин и направи бар нешто добро за граѓаните на Кисела Вода!, вели во својата објава Живковски.

Линкот може да го погледнете тука.

Актуелно

(Видео) Следете во живо: Мицкоски на средба со жителите на Крива Паланка

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, вечерва оствари средба со жителите на Крива...

(Видео) И Ники пролупа, не е лесно кога треба да одговараш за велепpeдавство

Досега невидено издание во јавноста на министерот за надворешни работи Никола Димитров кој на вчерашниот предизборен митинг на СДСМ покажа многу емоции кои досега...

(Видео) Следете во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Кратово

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, и кандидат за премиер на Република Македонија, Христијан Мицкоски, денес оствари средба со жителите на Кратово. Следете го во живо неговото...

(Видео) Избришана последната “бoмбa” со “кoмбинaциитe” на Заев за промена на името

Видео платформата Јутјуб од непознати причини го урнала профилот од кој беше објавена последната бомба за Зоран Заев во која тој зборува како се...

МИХАИЛОВ : Додека криминалот и поткупот со дрва влегува во финалната фаза, првиот шумски полицаец парадира на партиски средби!

Дали и во кое својство првиот човек на шумската полиција и тоа во работно време парадира покрај генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, а...

Повеќе вести