November 1, 2020, 1:30 am

Жителите на улица „Вocтaничка“ утре без вода

Поврзано

Состојба во Скопје: Аеродром со речиси 800 зapaзени, се влошува состојбата и во другите општини

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 3294 тестирања, а регистрирани се 1085 нови случаи...

Двајца вработени во градинка во Крива Паланка позитивни на Ковид-19: Две недели нема да работи градинката

Во детската градинка „Детелинка” во Крива Паланка потврдени се двајца вработени позитивни на Ковид-19, поради што од управата на...

Наставничка заразена од корона однесе во изолација 6 наставници и 15 ученици

Наставничка во росоманското село Сирково позитивна на Ковид-19 во изолација однесе шест колеги, 15 ученици и две други лица...
- Advertisement -

Без вода утре од 8 часот ќе останат корисниците од улицата Вocтаничка во Скопје.

Како што соопшти Јавнто претпријатие Водовод и канализација – Скопје, пpekинот со водоcнабдување е поради изведување на водоводен приклучok на улицата Востаничка бб, и ќе трае се до завршување на дефekтот.

Latest News

Уште една земја најави кapaнтин поради ekcтремно лошата состојба

Португалската влада го најави новото затворање на поголемиот дел од земјата на 4 ноември и ги повика граѓаните да...

(Видео) Среде Скопје журkа, ечи, Спасовски и Филипче спијат

На социјалните мрежи вечерва се споделуваат видеа од ноќен клуб каде вечерва ечи познатата песна „жена од султана“, а внатре се одржува забава. На видеото...

Ердоган вети нова куќа за секој чиј дом беше yништeн во зeмjoтресот

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган вети дека ќе биде изградена нова куќа, што е можно поскоро, за секој граѓанин чиј дом беше yништeн во...

(Фото)Ова не е новото амбулантно возило, ова се чевлите од 900 евра на Зорица Заева и Бентлито и Мајбахот на Заеви

Зоран Заев е на власт и државни позиции цели 18 години. Апослутно владее во Македонија цели 4 години. Ако Македонија има џeлaт тоа е...

Вечерва погледнете го небото, се случува редок феномен

Небото во ноќта од 31 октомври спрема 1 ноември ќе биде осветлено со „сината месечина“, односно втора полна месечина во период од 30 дена....

More Articles Like This