ЗАБЕГAHИ ЕЛИТИ: Во куќата на милијардерот пeeдофил Епстајн пронајдена слика од Бил Клинтон – позира во фустан на Хилари

  • August 15, 2019

Додека случајот со Џефри Епстајн се одмотува, во јавноста излегуваат се повеќе неверојатни детали од животот на американскиот милијардер.

Епстајн за време на бурниот живот развил мрежа на влијателни и моќни пријатели, како Бил Клинтон, Доналд Трамп и Бил Гејтс. Во едно свеедочење кое овие денови се појави во јавноста, се наведува дека во вилата на Епстајн на Менхетен, меѓу другото се наоѓа многу необична слика од Бил Клинтон.

На сликата е поранешниот американски претседател облечен во женски фустан и високи потпетици, пишува Дејли мирор.

Се претпоставува дека столицата на која седи Клинтон се наоѓа во Овалниот кабинет во Белата куќа, затоа што се види дел од грбот на претседателот и препознатливиот син тепих.

Претходно «
Следно »