October 24, 2021, 1:51 am

Забрането е пуштање музика на летните тераси на угостителските објекти во Белград

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Собранието на Град Белград донесе одлука за забрана за емитување музика во летните бавчи и терасите на угостителските објекти во работните денови после 22 часот, а во петок и сабота по 23 часот.
Скадарлија, Ада Циганлија и бреговите на реката се изземени од оваа одлука.
Оваа одлука влегува во сила седум дена по објавувањето во Службен весник.

Latest News

Обама до Меркел: „Целиот свет ви должи голема благодарност“

Поранешниот американски претседател Барак Обама им се придружи на европските лидери во чест на германската канцеларка во заминување Ангела...

More Articles Like This