ЗАВРШИ СЕЗОНАТА ЗА РАФИЊА: Поради тешка повреда надвор од терените до крајот на сезоната

  • December 5, 2018

Напаѓачот на Барселона, Рафиња Алкантара, ќе го пропушти остатокот од сезоната поради повреда на лигаментите на коленото, потврди каталонскиот клуб.

Рафиња доживеа една од најтешките повреди во спортот на натпреварот против Атлетико Мадрид и мора да оди на операција.

Тоа значи дека тој ќе има пауза од најмалку шест месеци и повторно ќе биде надвор теренот, откако претходно поради слична повреда во сезоната 2015/2016 отсуствуваше шест месеци, а минатата година во април (осум месеци).

Бразилецот (25) оваа сезона постигна еден гол во Лигата на шампионите против Интер. Договорот со Барселона му истекува во 2020 година.

Претходно «
Следно »