September 27, 2020, 11:28 am

Завршува времето на политичари елитисти кои што од Брисел само го паметат тепихот, доаѓа време на политичари кои си ја сакаат Македонија

Поврзано

Тим билдинзите од 1 јануари ќе бидат даночно признаен расход

Во четвртиот пакет мерки за поддршка на економијата кој Владата треба да го објави денес напладне дел од мерките...

(Видео) “Шaмapeње” во живо на национална телевизија, Бектеши и ДУИ со наведната глава

Зоран Витанов поранешен министер за економија, пред два дена во емисијата „Топ тема“ на “Телма” телевизија, му објасни на...

Порака од претседателот Пендаровски по повод 50-годишнината на фестивалот за детски песни „Златно Славејче“

– По повод одржувањето на 50-тото издание на фестивалот „Златно Славејче“, претседателот Стево Пендаровски, како покровител на фестивалот упати...
- Advertisement -

Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во македонската телевизија најави дека по преземање на власт по 15 јули доаѓа времето на луѓе кои си ја сакаат Македонија и кои заедно ќе работат со народот и заедно со народотот ќе ја обновуваат Македонија од лошите политики на СДСМ и Заев.

-Господине Заев ова се сериозни времиња и за оние сериозни времиња треба сериозни партнери. Јас од вас господине Заев би сакал да видам конструктивен опозиционер во годините кои следат, дел од малото искуство кое го имате во политиката и менаџирањето во Владата да го споделите со луѓето во Парламентот затоа што треба да ги засукаме ракавите и да си ја обновиме Македонија. Ќе ги дознаете новите 3 инвестиции но и ќе дознате нови 30, ако треба и нови 300 затоа што завршува времето на политичари елитисти кои што од Брисел само го паметат тепихот, доаѓа времето на луѓе кои си ја сакаат Македонија и заедно со народот ќе работат. Завршува времето кога политичарите владеат, туку доаѓа време на политичари кои заедно со народот ќе ја обновуваат оваа Македонија, истакна лидерот Мицкоски.

Latest News

Мицкоски закажа прес-конференција во 14 часот во партиското седиште

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во 14 часот ќе се обрати на прес-конференција во партиското седиште.

Автомобил излета кај Врбјани

Синоќа во 22.35 часот на магистралниот пат Кичево-Охрид, кај с. Врбјани, 52-годишно лице од с.Грешница, управувајќи патничко возило „Цитроен Пикасо“, со скопски регистарски ознаки,...

Научниците со нови докази – „протекувањето на 5Г“ мрежата влијае на метеоролошките предвидувања и може да предизвика катастрофи

„Протекувањето на 5г“ мрежата може да доведе до погрешни временски прогнози што би можело пак да доведе до катастрофални последици во иднина, покажува новата...

Воена состојба: Црвена ѕвезда не патува во Ерменија

Фудбалерите на Црвена Ѕвезда во четврток треба да игра Во Ерменија од 16 часот, во плеј-оф на Лигата на Европа. Мала е веројатноста дека шампионот...

Нова вojнa во Европа – Ерменија прогласи вoeнa состојба поради Нагорно-Карабах, се пyka на границата со Азербејџан

Владата на Ерменија прогласи воена состојба поради ескалацијата на ситуацијата во Нагорно-Карабах, откако лидерот на Нагорно-Карабах најави општа мобилизација и воена состојба. И владата на...

More Articles Like This