ЗАГРЕБ ГО ПОГОДИ СИЛНО НЕВРЕМЕ: Дожд и град со големина на орев

Поврзано

- Advertisement -

Во попладневните часови, делови на Загреб и околината ги погоди изненадно невреме, попратено со обилен дожд, силен ветер и град со големина на орев.

Како што пишуваат хрватските медиуми, во околината на Загреб страдале земјоделските посеви.

Иако невремето траело само дваесетина минути, тоа било доволно за да ги исплаши загребчани.

Метеоролозите најавуваат дека нестабилното време ќе продолжи и утре.

Latest News

Брнабиќ: ЕУ постави опaceн преседан со билатералните прашања кои немаат никаква врска со европските интeграции

Постои опасен преседан кога станува збор за билатералните прашања, изјави српската премиерка Ана Брнабиќ по вчерашната меѓувладина конференција со...

More Articles Like This