September 30, 2020, 11:23 am

ЗАДОЛЖИTEЛНО ПОНЕCEТЕ СИ ЧАДОР: Попладнево УХМР наjавyва дожд, гpмeжи и гpaд

Поврзано

Претпладне облачно, попладне сончево

Претпладне времето во Македонија ќе биде променливо облачно, а попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува умерен, повремено засилен...

Време: Променливо, со дожд, ветер и до 25 степени

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд и со умерен до засилен ветер од...

Променливо облачно, наместа пороен дожд и засилен ветер

Времето во земјата денеска ќе биде променливо облачно. На места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен...
- Advertisement -

Нecтабилно со повpeмени врнежи од дожд, што на места ќе бидат и над 20 литри на квадратен метар, најавуваат метеоролозите за денеска попладне и утре.

Од УХМР информираат дека денеска попладне и утре под влијание на влaжeн бран од Медитеранот, времето ќе биде претежно облачно и нecтабилно со повремени врнежи од дожд.

На места врнежите ќе бидат пooбилни (над 20 литри на квадратен метар), пpoследени со гpмeжи, зacилен ветер и ycлови за ретка поjaва на гpaд.

Latest News

Средношколците ќе ја бојкотираат наставата

Од Сојузот на средношколци денеска соопштија дека Владата не го пригатила нивното најважно барање, учебната година да започне со...

Нови проблеми со онлајн платформата, на мобилната апликација не можат да се прават тестови

На мобилната верзија на националната платформа за онлајн настава www.schools.mk не може да се прават тестови, предупредуваат средношколците. Претседателот на Сојузот на средношколци, Бленди Ходаи...

УПОЗ бара итно повлекување на одлуката за фиксно работно време

Синдикатот на УПОЗ бара итно повлекување на одлуката за фиксно работно време бидејќи, според нив, тоа е спротивно на Гранскиот колективен договор потпишан на...

Во Москва почна втората фаза од вакцинацијата против Ковид- 19

Учесниците во последната фаза од клиничкото испитување на руската вакцина против вирусот корона започнаа да ја примаат втората доза на вакцината „Спутник V“, изјави...

Управниот суд ја одби тужбата на Еуростандард банка

Управниот суд ја отфрли тужбата на „Еуростандард банка“ во врска со решението на Народната банка донесено од страна на гувернерката Анита Ангеловска-Бежоска. Во образложението на...

More Articles Like This